XXVII Niedziela Zwykła

27 NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      W kancelarii parafialnej przyjmowane są modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.

2.      Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Po różańcu msza św. wieczorna. Zachęcamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do szczerego i pobożnego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3.      Do przyszłej niedzieli prosimy przynosić podpisane prace na konkurs różańcowy. Dziś jeszcze można wziąć udział w losowaniu tajemnicy różańcowej, którą wykonujemy dowolną techniką plastyczną.

4.      W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty z okazji DEN.

5.      W przyszłą niedzielę 15 października przypada 23 Dzień Papieski. Dlatego na mocy decyzji wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka publiczna na stypendia dla uzdolnionej młodzieży organizowana przez: Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Zbiórka ta zostanie przeprowadzona również na terenie naszego miasta. Osoby kwestujące będą posiadały odpowiednie znaczki i identyfikatory. Będziemy wdzięczni za życzliwe wsparcie tej akcji. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to „ Cywilizacja życia”.

6.      We włocławskiej katedrze, w niedzielę, 15 października o 1800 odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu chóru Filharmonii Narodowej z okazji 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Wstęp na koncert jest wolny.

7.      Tak jak w roku ubiegłym tak samo i w tym chcemy zorganizować korowód świętych, który odbędzie się 29 października na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby przebrać się za wybranego świętego lub anioła. Dla dzieci, które się przebiorą słodki upominek.

8.      Dziękujemy ministrantom za dobrowolny zakup futerału na pateny.

9.      Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej i na tacę na dalsze prace przy naszej świątyni. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 8.10.2023 r.

Czytany 346 razy Ostatnio zmieniany sobota, 07 październik 2023 14:42