5 niedziela Wielkiego Postu 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30, a w piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.

2.     Od 16 do 24 marca trwamy w nowennie w intencji Ojczyzny i jedności w niej, którą odmawiamy po mszach św. wieczornych.

3.     We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. odśpiewamy Te Deum za 900 lat istnienia naszej diecezji i nawiedzenie Matki Bożej w naszej diecezji i parafii. Kancelaria nieczynna.

4.     W tym tygodniu w czwartek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne dla dzieci Szkół Podst. i dla dorosłych. Rekolekcje będzie prowadził o. Wiesław z zakonu ojców redemptorystów. Spowiedź dla Szkół Podstawowych w czwartek, a dla dorosłych w czwartek i sobotę. Szczegółowe programy są wywieszone na drzwiach kościoła. Ofiary składane w sobotę na tacę przeznaczone będą na Zakon Ojców Redemptorystów, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli słowa Bożego. Kancelaria w czasie rekolekcji nieczynna.

5.     W sobotę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chorych oraz prosimy najbliższych, aby umożliwiły im przyjazd do świątyni. Podczas mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia.

6.     Objazd chorych i starszych, którzy nie mogli być na mszy św. w kościele w sobotę od godz. 13.00. Dodatkowych chorych można zapisywać u księży lub w kancelarii parafialnej.

7.     W przyszłą Niedzielę - Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. O godz. 11.30 z palmami zbieramy się przy Figurze Matki Bożej przed kościołem, gdzie będzie miało miejsce poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja wokół kościoła. W Niedzielę Palmową nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, a o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8.     Serdecznie gratulujemy KGW w Żukach za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie na najpiękniejszą palmę oraz za wyróżnienie w wykonaniu babki wielkanocnej. Gratulujemy. Palma znajduje się przy ołtarzu Świętej Rodziny. Zachęcamy również inne KGW, Stowarzyszenia i parafian z wiosek i miasta do włączenia się w procesję z palmami w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

9.     Kto nie złożył ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej, a chciałby to uczynić będzie to mógł zrobić w przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św.

10.                        Zostało jeszcze kilka miejsce na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 13 kwietnia.

11.                        Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12.                        Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.17.03.2024 r.