Kościół Domowy

Kościół Domowy (2)

W dniach od 1 do 7 sierpnia 2015 roku Wspólnota Kościoła Domowego działająca przy parafii św. Barbary w Turku uczestniczyła w wakacyjnych wczaso-rekolekcjach. Opiekunem grupy jest od lat ks. Dawid Drapała wikariusz naszej parafii. Dla rodzin, które brały udział w tej formie rekolekcji, był to szczególny czas formacji: umocnienia wiary w Boga, więzi ze wspólnotą i odpoczynku z rodziną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjazdu w naszej galerii.
Przy parafii św. Barbary w ramach duszpasterstwa rodzin aktywnie działają 2 Kręgi Domowego Kościoła - Ruchu "Światło-Życie". Jest to religijny ruch świeckich w kościele i skupia on małżeństwa żyjące w związku sakramentalnym. Jego celem jest propagowanie chrześcijańskiej drogi w życiu codziennym, czytanie i rozważanie Pisma świętego, wspólna modlitwa oraz dążenie do pełnej dojrzałości chrześcijańskiej. Jednocześnie pomaga rodzinie, by stała się żywą komórką parafii a przekazując wiarę następnym pokoleniom przyczynia się do jej wzrostu.
Małżeństwa Domowego Kościoła ukazują piękno i świętość miłości małżeńskiej, a także upowszechniają duchowość małżeńską czyli wspólną drogę męża i żony do Boga. Aktualnie skupiają one jedenaście rodzin z terenu parafii na których czele stoi para animatorska. Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Obecnym opiekunem tych rodzin jest ks. Konrad Dreszler. Oficjalna strona internetowa Kościoła Domowego w Polsce dostępna jest tutaj.