Rowerowa

Rowerowa (2)

Tworzymy razem nową historię ...

Obraz 272

W dniach 22-27 sierpnia odbyła się pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa w naszej diecezji, za zgodą i błogosławieństwem Biskupa Wiesława Alojzego Meringa oraz Proboszcza Parafii Św. Barbary w Turku Księdza Mirosława Frankowskiego. Wyprawa na Jasną Górę została zorganizowana z inicjatywy i pod kierownictwem księdza Dawida Drapały: „Przygotowania trwały miesiącami, potrzebna była zarówno służba medyczna jak i drogowa, transport bagażu i zapasowych rowerów, ważna była organizacja ciepłych posiłków na trasie i miejsc, gdzie można zregenerować siły”.

Dwie grupy pielgrzymów z Turku, Włocławka i Zduńskiej Woli wyruszyły w słoneczny poranek z Parafii Św. Barbary w Turku. Mimo, iż wielu pielgrzymów było zaskoczonych tempem poruszania się po szosie oraz trudem, jaki niesie za sobą rowerowe pielgrzymowanie, wszyscy szczęśliwie dotarli do celu.

Wspólna modlitwa na trasie, poranna Eucharystia oraz wieczorny Apel Jasnogórski każdego dnia, a także wiele indywidualnych rozmów, grupowych rozważań pozwoliły zebrać duchowe owoce pielgrzymowania. „Każdy z nas wraca inny, bogatszy o dary Ducha Świętego. Łzy radości pojawiły się u wszystkich pielgrzymujących na Jasnej Górze, kiedy wszystkie trudy i walka z własnymi słabościami zostały wynagrodzone.

Pielgrzymi rowerowi pokonali łącznie 360 km, najdłuższy etap wynosił 109 km. Warto dodać, iż szlak przemierzali nie tylko pielgrzymi w sile wieku: najstarszy pielgrzym to 75 letni mężczyzna, najmłodszymi uczestnikami byli: 5-letnia Tosia, 7-letni Kubuś i 9-letnia Julia. Pielgrzymka liczyła łącznie 60 uczestników, w tym trzech duszpasterzy: księdza Mateusza Kulińskiego z Włocławka, księdza Pawła Koralewskiego ze Zduńskiej Woli oraz kierownika księdza Dawida Drapały z Parafii Św. Barbary w Turku.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Autor Aleksandra Zwolennik

22.08 – 27.08 2014r.

Wyjazd godzina 10.00  -  Parafia Św. Barbary Turek

Wymagania:
  1. rower minimum koła 26” i biegi , koniecznie błotniki!!!
  2. miska, kubek, łyżka,
  3. płaszcz przeciw deszczowy
  4. bidon lub butelka z wodą w uchwycie lub koszyku na rowerze
  5. kask na głowę
  6. zapasowa dętka
  7. śpiwór i karimata
  8. niepełnoletni zgoda rodziców
  9. różaniec
  10. Proszę trenować przed wyjazdem dobra rada J
Koszt 180zł zawiera:
  1. 5 noclegów
  2. ubezpieczenie
  3. obiady każdego dnia
  4. transport bagaży i pomoc medyczna
  5. leki
  6. kawa , herbata , woda
  7. drugie śniadanie lub podwieczorek
  8. kamizelka odblaskowa

Zapisy w kancelarii parafialnej od 10.07.2014 do 6.08.2014 !!! dane : pesel, adres, telefon, wpłata.
Liczba miejsc ograniczona!

pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek