Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym (1)

Odnowa w Duchu Świętym (nazywana też Odnową Charyzmatyczną) pomaga odkryć współczesnym chrześcijanom Boga, który nie jest tylko teoretycznym pojęciem, ale Kimś bliskim. Większość członków to osoby, które w pewnym momencie swojego życia zrozumiały, że ich dotychczasowe, czysto formalne chrześcijaństwo, jest namiastką życia w Bogu. To, co dotychczas budziło ich niechęć i znudzenie - modlitwa, lektura Pisma Świętego, sakramenty - zaczynało być fascynującą przygodą, "motorem" napędzającym życie. Chociaż program spotkań bywa różny, jest w nim miejsce na żywą, spontaniczną modlitwę wspólnotową (charakterystyczny element ruchu charyzmatycznego), rozmowy w małych grupach i katechezę. Najcenniejsze są osobiste świadectwa życia, składane przez niektórych uczestników. Ponieważ zazwyczaj spotkania mają charakter otwarty, wszyscy goście są mile widziani. Członkowie Odnowy w Duchu Świętym nie ograniczają się tylko do troski o własny wzrost duchowy, ale starają się też wychodzić na zewnątrz. Grupa działająca na terenie naszej parafii jest zwana "Tabor"; spotyka się najczęściej raz w tygodniu - we wtorki, po Mszy św. wieczornej (w kaplicy św. Barbary). Opiekunem od roku 2019 jest ks. PIOTR. Oficjalna strona internetowa Odnowy w Duchu św. w Polsce dostępna jest tutaj.