• wtorek, 23 grudzień 2014 00:00

Jasełka "Człowiek współczesny" - Gimnazjum nr 1

W niedzielę 21 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00 uczniowie Gimnazjum nr 1 w Turku zaprezentowali Bożonarodzeniowe przedstawienie- Jasełka. Dzięki profesjonalnej grze naszych młodych aktorów, wszyscy weszliśmy w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia od zawsze wpisuje się w polską tradycję jako wieczór zadumy i refleksji, czas miłości, najbardziej uroczyste i rodzinne święto w roku. Dziś staramy się pogodzić tradycję z nowoczesnością, dlatego uczniowie naszego gimnazjum zapoznali widzów z Wigilią zapracowanego i zabieganego człowieka współczesnego. Okazuje się, że jak w roku narodzin Syna Bożego, tak dzisiaj również w wielu domach zapomina się o tym, co jest prawdziwą istotą Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego uczniowie Gimnazjum przygotowali pod opieką p. Aleksandry Białas i p. Renaty Bąk oraz p. O. Stawiskiej-Chmieli spektakl jasełkowy pt: „Człowiek współczesny”. Chór szkolny pod kierownictwem pani Anety Janiak zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a Paulina Żelek zagrała na klarnecie. Dziękujemy Młodzieży, Dyrekcji, Paniom Katechetkom, Nauczycielom za przygotowanie i prezentację tego religijnego widowiska w naszym kosciele.

Czytany 8573 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 grudzień 2014 10:19