• piątek, 08 sierpień 2014 00:00

24 Turecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze.

„Wierzę w Syna Bożego – wdzięczni za kanonizację św. Jana Pawła II”.
        Pod takim hasłem dnia 8 sierpnia 2014 roku z naszego miasta na Jasną Górę wyruszyła  24 Turecka Piesza Pielgrzymka (Grupa Zielona). Dzień wcześniej 7 sierpnia  przybyła do nas Grupa Konińska (Żółta).  Grupa turecka liczy około 200 osób, a kierownikiem pielgrzymki jest ks. Robert Gruziel - nowy wikariusz parafii św. Barbary.  Obie grupy pątników spotkały się w kościele św. Barbary w Turku, aby pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp Wiesława Alojzego Meringa, Pasterza Diecezji Włocławskiej i 26 kapłanów na czele z wikariuszem Biskupim Ks. Prał. Wojciechem Kochańskim sprawować Najświętszą Eucharystię w intencji wszystkich pątników. W homilii Ks. Bp podkreślał by pielgrzymi zanosząc tak wiele osobistych intencji i próśb do Matki Bożej modlili się także za swoją Ojczyznę: „Módlcie się o Polskę sprawiedliwą, w której nie będzie różnicy między poszczególnymi ludźmi, módlcie się o Polskę sprawiedliwą, bo bez sprawiedliwości społecznej nie da się żyć, kochać i pracować dla Ojczyzny. Te polskie serca niesiecie na Jasną Górę, żeby je w miłości do kraju, a także w miłości do Europy umocnić. Idźcie, idźcie dumni i pewni także naszej o Was pamięci i modlitwy. Sami także swoją modlitwą nas obejmijcie. Idźcie, niech Was Bóg prowadzi. Amen.”
Na zakończenie Eucharystii Kierownik Tureckiej Grupy Pielgrzymkowej ks. Robert Gruziel wyraził wdzięczność Pasterzowi Diecezji za odprawioną Mszę św. i Słowo Boże. Podziękował też Ks. Proboszczowi Kan. Mirosławowi Frankowskiemu za pomoc w organizacji pielgrzymki a następnie przedstawiciele obu grup wręczyli Pasterzowi pamiątkowy obraz, a Kapłanom koncelebrującym Mszę św. , pamiątkowe koszulki, chusty, znaczki i pocztówki.
Na trud pielgrzymowania do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze Ks. Biskup udzielił wszystkim uczestnikom Bożego błogosławieństwa i wspólnie z kapłanami pożegnał pątników.
W duchowej łączności z tymi którzy poszli na pielgrzymi szlak szczególnie w tych dniach obejmijmy ich naszą modlitwą.

FOTO GALERIA
Czytany 9032 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 lipiec 2016 16:20