• wtorek, 10 czerwiec 2014 00:00

Młodzi z parafii św. Barbary i dekanatu tureckiego na Polach Lednickich

18 Spotkanie Młodych Lednica 2014 przeszło do historii. Na polach lednickich pojawiło się około 70 tysięcy młodych ludzi z całej Polski, by modlić się, czuwać, śpiewać i tańczyć, a o północy przejść symbolicznie przez Bramę Rybę. Kilka minut po godzinie dziewiątej 7 czerwca 2014 roku, z naszej parafii i dekanatu, pod kierunkiem Ks. Dawida Drapały głównego organizatora, wyruszyły trzy autobusy pełne młodych osób. Tegoroczne spotkanie poświęcone było synostwu. Mszy świętej przewodniczył nowy prymas Polski abp Wojciech Polak. W procesji pod Bramę wniesiono relikwie św. Wojciecha, a każdy uczestnik tego spotkania otrzymał gadżety symbolizujące ,, pełnoletność'' Lednicy. Były nimi specjalne dowody osobiste, tombakowe pierścienie z napisem "W Tobie mam upodobanie" oraz banknoty wdzięczności. Przed procesją odbył się skok spadochronowy. Skoczek wniósł na Pola Lednickie Biblię, czyli list miłosny od Boga do ludzi, który był symbolem tegorocznego spotkania. Napisanie listu, w imieniu Boga, było też zadaniem dla młodych, którzy brali udział w wspólnej modlitwie na chwałę Pana. Słowa do lednickiej młodzieży skierował także papież Franciszek. Przygotował On specjalne przesłanie, które zostało nagrane podczas audiencji generalnej w Rzymie i odtworzone wieczorem podczas Spotkania. Zachęcał młodzież, aby miała odwagę i odpowiadała z entuzjazmem oraz ufnością na miłość Boga. „W imię Syna" to kontynuacja idei zapoczątkowanej w ubiegłym roku, która nawiązuje do zbliżającego się jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Lednickie Spotkanie w 2013 roku odbywało się pod hasłem „W imię Ojca", a motywem przewodnim kolejnych będzie „W imię Ducha Świętego", tak aby młodzież w 2016 roku, w rocznicę chrztu mogła potwierdzić swoją wiarę.
Zapraszamy do galerii.

Klaudia Wodzińska