• piątek, 20 czerwiec 2014 00:00

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA 2014

Jak co roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej znanej w tradycji jako Boże Ciało. Uroczysta Msza św. połączona z procesją ulicami naszej parafii miała miejsce o godz. 16.00. Przewodniczył jej Proboszcz parafii ks. kan. Mirosław Frankowski. Z udziałem licznie zgromadzonych parafian i gości przeszliśmy ulicami naszej parafii, by w ten sposób wyrazić naszą wiarę i wdzięczność za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Dziękujemy za udział w procesji wszystkim Pocztom Sztandarowym z Zakładów Pracy, Szkół i Organizacji Społecznych, Orkiestrze Górniczej, Asyście, Braci Górniczej, Druhom Strażakom, członkom HDK i klubu "AA", Chórowi Parafialnemu, Policji, Ministrantom, Dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, Katechetkom i wszystkim tym, którzy włączyli sie w przygotowanie ołtarzy na trasie procesji i udekorowali swoje okna symbolami eucharystycznymi czy też obrazami religijnymi.

Ołtarz1           Ołtarz2

Ołtarz3           Ołtarz4

Dziękujemy Klaudii Wodzińskiej i Paulinie Figurskiej za relacje fotograficzną z tej uroczystości. ZAPRASZAMY DO GALERII
Czytany 8900 razy Ostatnio zmieniany sobota, 21 czerwiec 2014 22:58