• sobota, 31 maj 2014 00:00

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia

W liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 31 maja 2014 roku, z naszej parafii do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu udała się pielgrzymka dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej. Wraz ze swymi rodzicami i katechetami dziękowały Panu Bogu za ten szczególny dar Eucharystii, który otrzymały w dzień swej pierwszej Komunii św. i prosili Matkę Bożą Licheńską o błogosławieństwo dla nich i ich najbliższych. W ramach pielgrzymki dzieci i dorośli nawiedziły kościół św. Doroty, gdzie odprawili nabożeństwo majowe, a następnie rozważając mękę Pana Jezusa uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na licheńskiej Golgocie. W południe wzięli udział we wspólnej Mszy św. sprawowanej w Bazylice.
Na koniec z okazji przypadającego 1 czerwca - Dnia Dziecka, dzięki życzliwości Ks. Proboszcza i ks. Dawida wszyscy udali się na wspólne lody.

Dziękujemy Ks. Proboszczowi, Ks. Dawidowi, Paniom Katechetkom, Rodzicom i wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tej parafialnej pielgrzymce. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z tego wyjazdu.
Czytany 2322 razy Ostatnio zmieniany sobota, 31 maj 2014 14:03