• poniedziałek, 28 wrzesień 2015 00:00

Eucharystia Młodych - w oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży 2016

W piątek 25 września 2015r. o godz. 19.00 w Parafii św. Barbary w Turku odbyła się comiesięczna Eucharystia Młodych, która wpisana jest w cykl spotkań przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży. Wzięło w niej udział blisko 200 osobowa grupa młodzieży z Turku i okolic. Mszy świętej sprawowanej w intencji młodzieży oraz ŚDM przewodniczył Ks. Michał Laskowski – dekanalny duszpasterz młodzieży z par. Russocice oraz Ks. Marek Zieliński wikariusz par. MB Fatimskiej i Ks. Maciej Leszczyński wikariusz parafii św. Barbary , obecny był także kleryk Adrian Szczap z parafii NSPJ w Turku. Poprzez wspólną modlitwę oraz śpiew młodzi z Dekanatu Tureckiego odkrywali znaczenie swojej wiary a także kim jest dla nich Jezus Chrystus w nawiązaniu do wyznania św. Piotra, do którego odniósł się w homilii Ks. Maciej. Po Mszy św. licznie zgromadzona młodzież zasiadła wokół Ołtarza by adorować Najświętszy Sakrament. Wszyscy złożyli wtedy wspólne, uroczyste wyznanie wiary. Wielu młodych przystąpiło także do Sakramentu Pokuty. Po Eucharystii cała wspólnota modlitewna udała się na dalszą część spotkania do salki katechetycznej. Eucharystie Młodych są doskonałą okazją do tego, by młodzi ludzie pogłębiali swoją wiarę oraz odkrywali sens bycia we wspólnocie, której przyświeca idea Światowych Dni Młodzieży.

Czytany 6720 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 wrzesień 2015 09:52