Niedziela Palmowa 2019

1.      Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.30 poświęcenie palm i procesja do kościoła. Nie ma mszy św. o godz. 13.00.

2.      Do puszek po mszy św. można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

T R I D U U M    P A S C H A L N E :

Wielki Czwartek:
pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Rozpoczęcie liturgii o godz. 18.00.

Wielki Piątek:
pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 14.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową i Godzinę Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc. Do adoracji zapraszamy Górników, Strażaków, Grupy Modlitewne oraz wszystkich wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywanych pokarmów.

Wielka Sobota:
Wigilia Paschalna – rozpoczęcie liturgii o godz. 20.00 i zakończenie procesją rezurekcyjną. Na procesję przychodzimy ze świecami. Prosimy o udział w czuwaniu i procesji: Górników, Strażaków, Odnowę w Duchu Świętym, Koła Żywej Róży, Ruch Światło Życie, Kościół Domowy, wszystkich parafian jak i przybyłych gości. O udział w procesji prosimy: Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 17.00, co pół godziny, a na wioskach w tych samych domach, co w latach ubiegłych w kolejności: Laski, Warenka, Chlebów I i II, Pęcherzew, Szadów Ks. Obrębizna.

Niedziela Wielkanocna :
msze św. jak w każdą niedzielę.

3.      Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę.

4.      W Wielki Poniedziałek od godz. 9.00 objazd chorych i starszy.

5.      W Wielki Wtorek o godz. 17.00 spotkanie z Górnikami i Strażakami w celu omówienia czuwania przy Grobie Pańskim.

6.      Do nabycia jest nowy numer tygodnika IDZIEMY.

7.      Dziękujemy za ofiary na polichromie od rodzin z O.W. 3 i Żwirki i Wigury 1 oraz za składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych w naszym kościele składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 14.04.2019 r.
Czytany 2016 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 kwiecień 2019 17:17