V Niedziela Wielkiego Postu 2019

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne - dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjum i dla dorosłych. Rekolekcje będzie prowadził Ojciec Franciszkanin. Spowiedź dla gimnazjum i szkół podstawowych w czwartek, a dla dorosłych w czwartek i sobotę. Programy wywieszone są na drzwiach kościoła. W sobotę w dzień zakończenia rekolekcji składane ofiary będą przeznaczone na Zakon Ojców Franciszkanów, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli słowa Bożego.

3. W czasie rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

4. W sobotę w czasie rekolekcji na mszę św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych. Po mszy św. będzie udzielany sakrament chorych.

5. W czwartek prosimy, aby młodzież z kl. III Gim i VIII Podst. została w kościele po mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie obowiązkowe dla bierzmowanych. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd młodzieży na ŚDM do Włocławka. Osoby, które się zapisały proszone są o odbiór zgód w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 8.00 w sobotę sprzed kościoła. Zapisy do czwartku włącznie.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. Szczególnie o godz. 11.30 wszyscy z palmami zbierzemy się przy figurze Matki Bożej przed kościołem. Tam nastąpi poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja wokół kościoła. W Niedzielę Palmową nie będzie mszy św. o godz. 13.00.

7. Kto nie złożył ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej, a chciałby to uczynić, będzie miał taką możliwość w przyszłą niedzielę, gdzie będą zbierane po mszach św. dobrowolne ofiary do puszek.

8. Do nabycia jest kolejny numer tygodnika IDZIEMY, a w nim m.in. Zdrowie bez recepty ­- w sidłach reklamy artykuł o tym, że Polacy przodują w zażywaniu leków bez recepty, Egzorcyzmy bez mitów, Oddać cierpienie i wiele innych.

9. Objazd chorych będzie miał miejsce w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Dodatkowych chorych i starszych prosimy zapisywać w kancelarii parafialnej.

10. Od czwartku kancelaria parafialna z racji rekolekcji będzie nieczynna.

11. Słowo Biskupa Włocławskiego do diecezjan – do odczytania.

12. Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiarę od rodziny z ul. Kmicica i O.W.

Turek, dn.07.04.2019 r.
Czytany 1931 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2019 05:02