Niedziela Palmowa

1. Dziś wspominamy Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.30 poświęcenie palm i procesja do kościoła.  Nie ma Mszy św. o godz. 13.00

2. Dziś do puszek po mszy św. można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę rodziny naszej parafii, w szczególny sposób małżeństwa, które w miesiącu marcu obchodzą swoja rocznicę ślubu.

T  R  I  D  U  M       P  A  S  C  H  A  L  N  E :

Wielki Czwartek:

Pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii rozpoczęcie liturgii o godz.18.00

Wielki Piątek:

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 14.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową
i Godzinę Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc, do adoracji zapraszamy Górników,

Strażaków, Grupy Modlitewne oraz wszystkich wiernych.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywanych pokarmów.

Wielka Sobota:

Uroczysta Wigilia Paschalna – rozpoczęcie liturgii o godz. 20.00 i zakończenie Procesją Rezurekcyjną. Na procesję przychodzimy ze świecami. Prosimy o udział w czuwaniu i procesji: Górników, Strażaków, Odnowę w Duchu Świętym, Koła Żywej Róży, Ruch Światło Życie, wszystkich parafian jak i przybyłych gości. O udział w procesji w procesji prosimy: Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych oraz Orkiestrę Górniczą.
W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 17.00, co pół godziny,
a na wioskach w tych samych domach, co w latach ubiegłych w kolejności: Obrębizna, Szadów Ks., Pęcherzew, Korytków przy kapliczce, Chlebów I i II, Warenka, Laski.

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę.

5. W środę konferencja przedchrzcielna po mszy św. wieczornej.

6. W Wielki Wtorek o godz. 17.00 spotkanie z Górnikami i Strażakami w celu omówienia czuwania przy Grobie Pańskim.

7. W Wielki Piątek od godz. 9.00 objazd chorych i starszych.

8. Dziękujemy Spółdzielni PSS Społem za upieczenie chlebów, którymi dzieliliśmy się w czasie mszy św. w miniony piątek przed Drogą Krzyżową.

9. Dziękujemy za ofiarę na polichromię od rodziny z O.W.4, Smorawińskiego 7, Szadowa Pańskiego i bezimienną.

10.  Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy polichromii w naszym kościele składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 29.03.2015r.
Czytany 7109 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 marzec 2015 17:11