5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. Siostry Albertynki z Włocławka, które prowadzą dom dla Bezdomnych po każdej mszy św. rozprowadzają wielkanocne baranki, niech zakup baranka będzie wielkopostną  jałmużną a zarazem wsparciem ich pracy.

3. Jutro w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Dekanalne Skupienie Kół Różańcowych. Początek spotkania godzina 14.00. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, dla dzieci Szkół Podstawowych, Gimnazjum i dla dorosłych. Rekolekcje będzie prowadził Ojciec Tadeusz ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Spowiedź dla gimnazjum w środę, dla Szkół Podstawowych w czwartek a dla dorosłych w czwartek i sobotę. Szczegółowe programy są wywieszone na drzwiach kościoła. Ofiary składane na tacę w sobotę na zakończenie rekolekcji są przeznaczone na Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli Słowa Bożego.

5. W czasie rekolekcji w piątek na zakończenie mszy św. wieczornej podzielimy się wspólnie chlebem na znak wzajemnego braterstwa i miłości a następnie wyruszy Droga Krzyżowa. Niosąc wspólnie Krzyż przejdziemy ulicami naszej parafii rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Prosimy poszczególne grupy o wzięcie udziału w niesieniu Krzyża. Na Drogę Krzyżową przychodzimy ze świecami.

6. W czwartek i piątek w czasie rekolekcji dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 będą rozprowadzać palemki. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dalsze leczenie ich koleżanki Ismenki.

7. W sobotę w czasie Rekolekcji na mszę św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych, które mogą być przywiezione. Po mszy św. będzie udzielany wszystkim chorym biorącym udział w tej mszy św. Sakrament Chorych.

8. W przyszłą Niedzielę Niedziela Palmowa pamiątka Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. a szczególnie o godz. 11.30, wszyscy z palmami zbieramy się przy Figurze Matki Bożej przed kościołem, tam nastąpi poświęcenie palm a następnie wyruszy procesja wokół kościoła. W niedzielę Palmową nie będzie mszy św. o godz. 13.oo.

9. Kto nie złożył ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej a chciałby to uczynić będzie to mógł zrobić w przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św.

10. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Objazd chorych będzie w Wielki Piątek od godz. 9.00 dodatkowych chorych i starszych prosimy zapisywać w kancelarii parafialnej.

12. Od wtorku kancelaria parafialna z racji rekolekcji będzie nieczynna.

13. Dziękujemy młodzieży z naszego Liceum za wykonanie w naszym kościele Misterium Męki Pańskiej.

14. Dziękujemy za ofiary na polichromię: rodzinie z O.W. 5 z Par. Najświętszego serca Pana Jezusa i O.W. 5 Prace przy polichromii zostają przerwane z racji Rekolekcji i Świąt i rozpoczną się w drugiej połowie maja.

15. Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac  przy wykonywaniu polichromii w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.22.03.2015r.
Czytany 6815 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 marzec 2015 09:29