• piątek, 11 kwiecień 2014 00:00

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii
"Nie bójcie się, gdy miłość stawia wymagania. Nie obawiajcie się, gdy żąda poświęcenia. Nie lękajcie się Krzyża Chrystusa. Krzyż jest drzewem życia. Jest źródłem wszelkiej radości i pokoju. Jest jedyną drogą, poprzez którą Chrystus osiągnął zmartwychwstanie i triumf.    bł. Jan Paweł II

Jak co roku w piątek przed Niedzielą Palmową po wieczornej Eucharystii, na której podzieliliśmy się chlebem, rzesze wiernych naszej parafii wzięły udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozważania i inscenizacje wybranych stacji Drogi Krzyżowej przygotowała w tym roku młodzież z Gimnazjum nr 1 wraz z katechetami i nauczycielami.. To szczególne nabożeństwo pasyjne, przeżywane w czasie naszych wielkopostnych rekolekcji pomogło nam wszystkim wejść w misterium Wielkiego Tygodnia.. Bóg zapłać za to duchowe przeżycie.
Czytany 7296 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 kwiecień 2014 18:22