• czwartek, 27 marzec 2014 00:00

Diecezjalne spotkanie popielgrzymkowe

W czwartek, 26 października 2013 r. w parafii św. Barbary w Turku odbyło się diecezjalne spotkanie popielgrzymkowe. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Wiesław Alojzy Mering. Wokół Ołtarza Chrystusa zgromadziło się wielu kapłanów, zwłaszcza przewodnicy grup pielgrzymkowych i księża biorący udział w pieszej pielgrzymce oraz pielgrzymi, zarówno z grupy pieszej, jak i rowerowej. Gospodarzem spotkania był ksiądz kanonik Mirosław Frankowski, który zwrócił się z prośbą do Pasterza Diecezji, by Ofiarę Mszy świętej sprawował w intencji całego dzieła pielgrzymkowego i wszystkich tych, którzy podejmują niełatwy trud pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Pani.
W okolicznościowej homilii diecezjalny koordynator pielgrzymki ksiądz Marek Molewski mówił, jak ważny jest duch pielgrzymowania obecny w każdym z nas. Dziękując wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w dzieło diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę podkreślił, iż jest ona rzeczywistością zbliżającą do Boga i drugiego człowieka, rzeczywistością, która pogłębia wiarę i inicjuje niejednokrotnie autentyczne nawrócenie. Ks. Molewski przedstawił także dane statystyczne dotyczące pieszej pielgrzymki diecezji włocławskiej. Na zakończenie Główny Celebrans wyraził swoją wdzięczność za wspólną modlitwę. Podkreślił, jak ważna jest rola kapłana we współczesnym duszpasterstwie. Nawiązując do tegorocznej pielgrzymki podzielił się swoją radością, iż tak wielu młodych ludzi potrafi w tym niełatwym świecie dostrzec Boga i podejmować codzienne staranie o pogłębienie wiary, chociażby przez wyruszenie na pielgrzymi szlak. Swoje podziękowanie bp Mering skierował także do kapłanów, którzy służyli pielgrzymom na pątniczym szlaku. Kończąc Eucharystię udzielił błogosławieństwa na rozpoczynające się już przygotowania do kolejnej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
Czytany 6623 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 marzec 2014 18:17