Niedziela Palmowa 2023

1.      Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.30 poświęcenie palm z procesją do kościoła. Nie będzie mszy św. o godz. 13.00.

2.      Dziś o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia o zaprzestanie ataków na osobę św. Jana Pawła II w 18. rocznicę jego śmierci.

3.      Dziś do puszek po mszy św. można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

T R I D U U M      P A S C H A L N E

Wielki Czwartek: pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Po liturgii będą śpiewane Gorzkie Żale, część pierwsza.

Wielki Piątek: pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Na godz. 8.15 zapraszamy na śpiewanie Gorzkich Żali część II, a na godz. na godz. 14.30 na Drogę Krzyżową i Godzinę Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii będą śpiewane Gorzkie Żale część III. Czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc do liturgii wieczornej. W Wielka Sobotę do adoracji zapraszamy Górników, Strażaków, Grupy Modlitewne oraz wszystkich wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywanych

pokarmów.

Wielka Sobota: uroczysta Wigilia Paschalna – rozpoczęcie liturgii o godz. 20.00 i zakończenie procesją rezurekcyjną. Na procesję przychodzimy ze świecami. Prosimy o udział w czuwaniu i procesji: Górników, Strażaków, Odnowę w Duchu Świętym, Koła Żywej Róży, Kościół Domowy, wszystkich parafian jak i przybyłych gości. O udział w procesji prosimy: Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 17.00 co pół godziny, a na wioskach w tych samych miejsca co w latach ubiegłych w kolejności: Obrębizna, Szadów Ks., Pęcherzew, Chlebów I i II, Warenka, Korytków, Żuki i Laski.

Niedziela Wielkanocna : msze św. jak w każdą niedzielę.

4.      Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę.

5.      W Wielki Wtorek o godz. 17.00 spotkanie z Górnikami i Strażakami w celu omówienia czuwania przy Grobie Pańskim, a po mszy św. wieczornej z osobami czytającymi czytania i śpiewającymi psalmy podczas Triduum Paschalnego.

6.      W środę od godz. 14.00 objazd osób chorych i starszych. Można jeszcze zapisywać u księży.

7.      W Wielka środę po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka ministrantów.

8.      Dziękujemy za ofiary od rodzin z ul. P.O.W. 2 i 5, OW 2 oraz za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy naszym kościele.

Czytany 1465 razy Ostatnio zmieniany sobota, 01 kwiecień 2023 15:48