5 niedziela Wielkiego Postu 2023

1.      Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2.      W tym tygodniu w czwartek rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych i dla dorosłych. Rekolekcje będzie prowadził o. Antoni z zakonu oo. Redemptorystów. Spowiedź dla szkół podstawowych w czwartek, a dla dorosłych w czwartek i sobotę. Szczegółowe programy są wywieszone na drzwiach kościoła. Ofiary składane na tacę w sobotę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone na zakon oo. Redemptorystów, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli Słowa Bożego. Od czwartku kancelaria nieczynna.

3.      W czasie rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

4.      W sobotę w czasie rekolekcji na Mszę św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych. Na Mszy św. będzie udzielany wszystkim sakr. chorych.

5.      W środę o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla wszystkich KŻR.

6.      W przyszłą Niedzielę - Niedziela Palmowa pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św., a szczególnie o godz. 11.30. Wtedy z palmami zbieramy się przy figurze Matki Bożej przed kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie palm i wyruszy procesja wokół kościoła. W Niedzielę Palmową nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, natomiast o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia o zaprzestanie ataków na osobę św. Jana Pawła II.

7.      W Niedzielę Palmową na 7.15 zapraszamy na Godzinki o Męce Pańskiej.

8.      W sobotę o godz. 12.00 zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych.

9.      Kto nie złożył ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej, a chciałby to uczynić będzie to mógł zrobić w przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św.

10.  Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11.  W kancelarii parafialnej można zapisywać osoby chore i starsze, które odwiedzimy z wizytą sakramentalną przed świętami. Termin podamy w przyszłą niedzielę.

12.  Osoby, które chciałby czytać czytania lub śpiewać psalmy w czasie Triduum Paschalnego proszone są, aby kontaktowały się z ks. Łukaszem dziś po każdej Mszy św.

13.  Dziękujemy za ofiary od KŻR nr 3, rodzinom z Psar i z O.W.4.

14.  Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.26.03.2023 r.