XXX Niedziela Zwykła

30 niedziela zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Dziś po każdej mszy św. w kancelarii parafialnej przyjmowane są modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy odeszli od nas do wieczności.

2.      Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się wręczenie nagród za prace o bł. kard. Wyszyńskim. Ze względu na bardzo dużą ilość prac dziś nagrody będą wręczone osobom wyróżnionym. Pozostali nagrody dostaną na lekcjach religii od Pań katechetek. Osoby wyróżnione to: Martyna Kazikowska, Anna Bukowska, Wiktor Lament, Paulina Bukowska, Norbert Maas, Maciej Trawetkowski, Katarzyna, Romuald i Patryk Jaśkiewicz, Julia Fornalczyk i Malwina Rybak. Gratulujemy. Prace można oglądać w prezbiterium i na bocznych ścianach świątyni.

3.      We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżonków, a szczególnie tych, którzy w październiku obchodzą rocznicę ślubu. Zapraszamy ich rodziny, bliskich i krewnych. Po mszy św. będziemy się modlić za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin.

4.      W przyszły poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. msze św. kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30, 13.00 i 16.00.

5.      W tym roku jednorazowe wypominki na cmentarzu będą na zmianę przeplatane modlitwą Maryjną i będą odmawiane wszystkie z kaplicy cmentarza komunalnego. Rozpoczniemy je o godz. 11.00, a o godz. 12.00 będzie Msza św. w kaplicy. 2 listopada w Dzień Zaduszny zgodnie z przepisami liturgicznymi o godz. 15.00 wyruszy procesja na wszystkie cmentarze. Procesja rozpocznie się przy grobie kapłanów i przy Krzyżach i zgodnie z rytuałem będziemy święcić groby polecając Bogu zmarłych tam spoczywających.

6.      W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Słodkowie o godz. 10.00 procesja i modlitwy za zmarłych, a o godz. 11.00 Msza św.

7.      Wszyscy wierni w oktawie Wszystkich Świętych mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych.

8.      Dziś jest rozprowadzany kolejny numer Tygodnika Katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.      Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę oraz od K.Ż.R. nr 8, dwóch rodz. z ul. Wyszyńskiego 10 i rodzinie z ul. Wyszyńskiego 4. Bóg zapłać.

Turek, dn. 24.10.2021 r.

Czytany 954 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 październik 2021 13:03