V Niedziela Wielkiego Postu, 06.04.2014

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30. Dziś jeszcze można nabyć świece Caritas.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, dla dzieci Szkół Podstawowych, Gimnazjum i dla dorosłych. Rekolekcje będzie prowadził Ojciec Janusz Jezusek ze Zgromadzenia Świętej Rodziny. Spowiedź dla gimnazjum w środę, dla Szkół Podstawowych czwartek a dla dorosłych w czwartek i sobotę. Szczegółowe programy są wywieszone na drzwiach kościoła. Ofiary składane na tacę w sobotę na zakończenie rekolekcji są przeznaczone na Zakon Ojców Świętej Rodziny, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli Słowa Bożego.
  3. W czasie rekolekcji w piątek na zakończenie mszy św. wieczornej podzielimy się wspólnie chlebem na znak wzajemnego braterstwa i miłości a następnie wyruszy Droga Krzyżowa. Niosąc wspólnie Krzyż przejdziemy ulicami naszej parafii rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Prosimy poszczególne grupy o wzięcie udziału w niesieniu Krzyża / przeczytać kolejność niesienia / kolejność ta jest również wywieszona a na tablicy z ogłoszeniami. Na Drogę Krzyżową przychodzimy ze świecami.
  4. W sobotę w czasie Rekolekcji na mszę św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych, które mogą być przywiezione po mszy św. będzie udzielany wszystkim chorym biorącym udział w tej mszy św. Sakrament Chorych.
  5. W przyszłą Niedzielę Niedziela Palmowa pamiątka Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. a szczególnie o godz. 11.30, wszyscy z palmami zbieramy się przy Figurze Matki Bożej przed kościołem, tam nastąpi poświęcenie palm a następnie wyruszy procesja wokół kościoła. W niedzielę Palmową nie będzie mszy św. o godz. 13.00.
  6. Kto nie złożył ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej a chciałby to uczynić będzie to mógł zrobić w przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św.
  7. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. Objazd chorych będzie w Wielką Środę od godz. 9.00 dodatkowych chorych i starszych prosimy zapisywać w kancelarii parafialnej.
  9. Od wtorku kancelaria parafialna z racji rekolekcji będzie nie czynna.
  10. Dziękujemy młodzieży z naszego Liceum za wykonanie w piątek Misterium Męki Pańskiej.
  11. Dziękujemy za ofiary na polichromię :rodzinie z Żuk, Zdrojki Pr., Smorawińskiego 1, P.O.W. 10, od K.Ż.R. Prace przy polichromii zostają przerwane z racji Rekolekcji i Świąt i rozpoczną się w drugiej połowie maja.
  12. Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy wykonywaniu polichromii w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
Turek, dn.06.04.2014r.
Czytany 10111 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 kwiecień 2014 09:05