NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. 2016

1. Dziś przeżywamy tajemnicę Zesłania Ducha Świętego – w polskiej tradycji Zielone Świątki.

2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Mimo dnia pracy zawodowej pamiętajmy o udziale we Mszy św.

3. W najbliższy piątek w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie o godz. 19.00 odbędzie się comiesięczna Eucharystia Młodych, w ramach przygotowania do ŚDM w Krakowie. Młodzież naszej parafii serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Po Eucharystii Ks. Kustosz zaprasza na koncert i wspólne ognisko.

4. Od najbliższej niedzieli 22 maja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 16.00, ostatni przed wakacjami cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5. Dnia 4 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Kół Żywego Różańca. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w tej pielgrzymce do Częstochowy serdecznie zachęcamy. Zapisy w kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej.

7. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W ramach ŚDM, w naszej Diecezji organizowane są tzw. „ Dni w Diecezji” 21 lipca we Włocławku oraz 23 lipca w Licheniu. W programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie miasta i okolic w tym: Tama Włocławska-miejsce męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki jak również Sanktuarium i Muzeum Multimedialne błogosławionego, w dalszej części Katedra Włocławska, Muzeum Diecezjalne. Na zakończenie dnia odbędzie się koncert w Hali Mistrzów. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej do końca maja.

9. W poniedziałek 23 maja o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie dla drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania- obecność wszystkich obowiązkowa!

10. Jest organizowana Pielgrzymka do Medjugorie. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

11. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.

12. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 15.05.2016r.
Czytany 5604 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 maj 2016 09:44