Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2016

1. Dziś dzieci z drugiej grupy na Mszy św. o godz. 10.00 przystąpiły do pierwszej Komunii św. Dzieci te będą przychodziły codziennie w tym tygodniu na Mszę św. wieczorną na swój biały tydzień. Nabożeństwo majowe w Białym Tygodniu do piątku w czasie Mszy św. wieczornej. Dziękujemy rodzicom dzieci z pierwszej i drugiej grupy za ofiarę na dalsze wykonywanie polichromii w naszym kościele.
2. Dziś Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej
3. Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. To także dzień imienin naszego Ks. Biskupa Stanisława Gębickiego. Pamiętajmy w modlitwie o Jego osobie.
4. W środę o godz. 16.00 egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, a spowiedź przed Bierzmowaniem w piątek o godz. 16.00
5. W piątek o 17.30 w kaplicy Matki Bożej spotkanie formacyjno-modlitewne. Zapraszamy wspólnotę Żywego i wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tej wspólnej modlitwie.
6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w dniu 21 maja.
7. W sobotę o godz. 11.00 młodzież z klas III Gimnazjalnych przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J. E. Ks. Bp Stanisław Gębicki.
8. W przyszłą niedzielę - Niedziela Zesłania Ducha Świętego w polskiej tradycji Zielone Świątki.
9. Wszyscy ci, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu z Ojcem św. Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mogą się jeszcze zgłosić do końca tego tygodnia. Zachęcamy młodzież by zapisywała się również na wyjazd do Włocławka lub do Lichenia w ramach ŚDM w Diecezji.
10. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania przez dzieci w Uroczystość Bożego Ciała.
11. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
12.  Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie w terminie 26.06 do 05.07. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń zapisy w kancelarii parafialnej.
13.  Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Kopernika, Smorawińskiego 6, O.W. 10.
14.  Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 8.05.2016r.
Czytany 5751 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 maj 2016 07:46