Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2014

1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Dziś jak było zapowiadane po każdej mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy na trasie procesji w Uroczystość Bożego Ciała.

3.    We wtorek o godz. 17.00 spotkanie Braci Górniczej, Druhów Strażaków, Członków Grupy „AA” i Honorowych Dawców Krwi przed procesją Bożego Ciała.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w polskiej tradycji Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Boże Ciało o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 19.00, nie ma mszy św. o godz. 13.00. Po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy tradycyjna procesja Eucharystyczna. Trasa procesji jak latach poprzednich tj. ulicą osiedlową wzdłuż bl. Os. Wyzwolenia 10, 9, 8, do Szkoły Nr 5 miedzy blokami 3 i 4 wzdłuż bloków O.W. 3, 2, 1 do ul. Kard. Wyszyńskiego.

Ołtarze: I – O.W. 10

II- przy kapliczce M.B. Fatimskiej

III- blok P.O.W. 6

IV- Kard. Wyszyńskiego 2

5. Prosimy mieszkańców o pomoc w udekorowaniu ołtarzy, brzozy będą przywiezione w środę po południu. Prosimy o udział w procesji Bożego Ciała: Asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Orkiestrę Górniczą, Druhów Strażaków oraz Grupy modlitewne, a także Grupy HDK, AA. Dziewczynki pierwszokomunijne proszone są do sypania kwiatów, a chłopcy o niesienie szarf przy chorągwiach. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami Eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji Bożego Ciała.

6. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła po mszy św. wieczornej prosimy o udział w oktawie asystę i dzieci do sypania kwiatów.

7. W piątek o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej ostatnia przed wakacjami, Eucharystia Młodych. Zapraszamy.

8. W sobotę 21 czerwca dzień imienin Pasterza Kościoła Włocławskiego Ks. Bp. Wiesława Alojzego Meringa, pamiętajmy w modlitwie o Jego Osobie.

9. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Wyszyńskiego 6, Fredry.

11. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy wykonywaniu polichromii w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.15.06.2014r.
Czytany 7191 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 czerwiec 2014 17:17