• sobota, 22 luty 2020 14:33

Spotkanie modlitewne z ks. bp Wiesławem Meringiem, 22.02.2020 r. (tekst+zdjęcia)

22 lutego br., kiedy w Kościele przeżywane jest święto Katedry Świętego Piotra w parafii pw. św. Barbary w Turku miało miejsce spotkanie modlitewne, któremu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Na wspólnej modlitwie spotkali się księża posługujący na co dzień w dekanacie tureckim oraz zaproszeni gości, wśród których znaleźli się: ks. prał. Artur Niemira, Kanclerz Kurii Włocławskiej, ks. prał. Janusz Bartczak, dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej, ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz i kustosz Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli oraz ks. prał. Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii Kramsk, a niegdyś kapelan ks. bp. Meringa.

IMG 0880

Na początku wszystkich przybyłych na czele z Pasterzem diecezji przywitał ks. kan. Mirosław Frankowski wyrażając swoją radość i wdzięczność za możliwość wspólnej modlitwy.

IMG 0889

Całość rozpoczęło wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie modlitwa brewiarzowa, słowo Księdza Biskupa i modlitwa różańcowa w intencji powołań. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

20200222 122506

W swoim słowie skierowanym do prezbiterów na samym początku bp Mering wyraził wdzięczność ks. Frankowskiemu za zorganizowanie spotkania, a także za jego gorliwość w służbie Kościołowi Włocławskiemu. „Zawsze się cieszę kiedy mogę się spotkać z moimi braćmi w kapłaństwie” – powiedział hierarcha.

20200222 122552

Następnie nawiązując do biblijnego czytania z modlitwy w ciągu dnia Ksiądz Biskup powiedział, że każdy prezbiter jest osobą starszą, ale nie wiekiem tylko mocą, którą Bóg wlał w jego serce i ręce. „Możemy dziś tylko prosić Pana Jezusa, który jest obecny wśród nas żeby nauczył nas troski o powierzony lud i uczył karmienia słowem Bożym i sakramentami.”

IMG 0890

Przed końcowym błogosławieństwem Pasterz Kościoła Włocławskiego zaintonował w języku łacińskim słowa Psalmu 147: Lauda Jerusalem, Dominum; Lauda Deum tuum, Sion Hosanna, Hosanna, Hosanna Filio David!

IMG 0888
Czytany 1222 razy Ostatnio zmieniany sobota, 22 luty 2020 14:34