Niedziela Trójcy Świętej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2023

1.     Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2.     W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - w polskiej tradycji uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i msza św. wieczorna po procesji o godz. 18.30. Nie ma mszy św. o godz. 13.00. Po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy tradycyjna procesja Eucharystyczna. Trasa procesji jak w latach poprzednich tj.:

·        -> przez parking do OW

·        -> wzdłuż bloków Os. Wyzwolenia 10, 9, 8

·        -> do Szkoły Nr 5 przy blokach OW 4 i 3

·        -> tunelem przy sklepach do ul. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ołtarze:

I – O.W. 10

II – przy kapliczce M.B. Fatimskiej

III – Kard. Wyszyńskiego 14

IV – Kard. Wyszyńskiego 2

3.     Prosimy mieszkańców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy. Brzozy będą przywiezione w środę po południu. Prosimy o udział w procesji Bożego Ciała asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Druhów Strażaków, Braci Górników, dzieci pierwszokomunijne oraz grupy modlitewne. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami Eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania na procesji.

4.     Dziś do puszek zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w uroczystość Bożego Ciała.

5.     Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele z zachowaniem pokutnego charakteru dnia.

6.     Za tydzień rozpoczniemy misje parafialne przed Nawiedzeniem kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Programy są rozdawane po każdej mszy św. Nawiedzenie będzie od 19 do 20 czerwca. W czasie Nawiedzenia udekorujmy nasze okna obrazami religijnymi Matki Bożej zwłaszcza na trasie przejazdu z parafii N.S.P.J. do naszej parafii. Trasa przejazdu z kościoła N.S.P.J: ul. Uniejowską, ul. kard. Wyszyńskiego do pomnika św. Jana Pawła II. Przy pomniku będzie rozpoczęcie Nawiedzenia. Szczegółowe programy są na folderach.

7.     Trasa po Nawiedzeniu do parafii Matki Bożej Fatimskiej:

·        -> z ul. kard. Wyszyńskiego do Kolskiej Szosy

·        -> do ronda na Alei Solidarności

·        -> do ronda na Alei Jana Pawła II

·        -> do ronda w Muchlinie i do par. Matki Bożej Fatimskiej.

8.     W czasie misji msze św. parafialne o godz. 7.00 i 7.30. Pozostałe msze św. według programu misyjnego. Spowiedź misyjna 15 czerwca.

9.     Czas misji niech będzie czasem naszego duchowego przygotowania do naszego osobistego spotkania za Matką Bożą, aby w czasie powitania i całego Nawiedzenia jak najliczniej zgromadzić się i przeżyć ten czas łaski.

10.                       Na powitanie i rozpoczęcie Nawiedzenia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do asysty, Poczty Sztandarowe Szkół i Organizacji Społecznych Powiatu, Miasta i Gminy, Zakładów Pracy, dzieci Szkół Podstawowych, Młodzież oraz wszystkich wiernych.

11.                       Są jeszcze rozprowadzane obrazy z wizerunkiem Matki Bożej i Aktem Zawierzenia Rodziny. Cena 10 zł.

12.                       Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13.                       Dziękujemy za ofiarę od rodz. O.W. 9, od pielgrzymów Kół Żywego Różańca na Jasną Górę i za ofiary składane na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 04.06.2023 r.

Czytany 1015 razy Ostatnio zmieniany sobota, 03 czerwiec 2023 15:57