Niedziela Palmowa + Triduum Paschalne

Niedziela Palmowa 2021

1.    Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze św. jak w każdą niedzielę. Według nowych obostrzeń w kościele może brać udział w liturgii tylko 60 osób. Wiernym w kościele i na zewnątrz przypominamy o zachowaniu dystansu 1.5 metra i zakrywaniu nosa i ust. W kościele zajmujemy wyznaczone miejsca w ławkach.Na zewnątrz ustawiamy się wokół kościoła. Teren wokół kościoła jest nagłośniony. Komunia św. udzielana jest w następujący sposób: procesyjnie podchodzimy w stopni ołtarza nawami, komunia św. na rękę jest udzielana w bocznej nawie przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego, w nawie głównej i bocznej od kaplicy Matki Bożej do ust. Do komunii św. na zewnątrz kościoła wierni podchodzą procesyjnie. Najpierw ci którzy przyjmują komunię św. na rękę, a następnie ci którzy przyjmują komunię św. do ust.

2.    We wtorek zapraszamy na Mszę św. wieczorną w intencji rodzin.

3.    Spowiedź codziennie od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.30 do 18.00

4.    Kancelaria parafialna czynna tylko do środy włącznie w normalnych godzinach urzędowania.

T R I D U U M      P A S C H A L N E

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Rozpoczęcie liturgii o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00 z zachowaniem przepisów epidemiologicznych. W czasie adoracji zajmujemy wyznaczone miejsca.

Wielki Piątek:

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00 rano do wieczornej Liturgii. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywanych pokarmów.

Wielka Sobota:

Uroczysta Wigilia Paschalna – rozpoczęcie liturgii o godz. 20.00 i zakończenie błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w drzwiach kościoła. Poświęcenie pokarmów na nasz stół Wielkanocny odbędzie na zewnątrz wokół kościoła od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 17.00. Na wioskach w świetlicach wiejskich od godz. 10.00 w kolejności: Żuki, Laski, Korytków, Chlebów i Warenka, Obrębizna i Szadowskie Góry, Szadów. Wierni przynoszą pokarmy do poświęcenia i po poświęceniu zabierają je bez zbędnego tłoczenia się. Sołtysów prosimy o pomoc w zorganizowaniu poświęcenia i przestrzegania zasad epidemiologicznych.

Niedziela Wielkanocna:

Msze św. jak w każdą niedzielę.

5. Dziękujemy za ofiary od KŻR nr 3, z ul. Wyszyńskiego 10 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych w naszym kościele składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 28.03.2021 r.

Czytany 1968 razy Ostatnio zmieniany sobota, 27 marzec 2021 14:44