I Niedziela Adwentu

I niedziela Adwentu 2020

1. Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa miedzy ludzi, ale jest też czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Na mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na nasz stół Wigilijny, które nabywamy w zakrystii dolnej i kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone na prace związane z wykonywaniem drzwi do kruchty bocznej w naszym kościele. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków po domach. Roraty codziennie o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 rano. Na roraty wszyscy przychodzimy z lampionami lub świecami, które zapalone zaniesiemy do naszych domów.

1. W piątek uroczystość odpustowa w naszej parafii: św. Barbary patronki parafii i górników. Msze św. w odpust o godz. 8.00, 11.30 suma odpustowa, po południu msze św. o godz.16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 10.00 i 13.00. Sumę odpustową będzie odprawiał i homilie wygłosi ks. Rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego ks. prof. Jacek Szymański. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a szczególnie Braci Górników wraz z Pocztami Sztandarowymi. W uroczystość odpustową pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich bezrobotnych.

1. Dziś są rozprowadzane świece Caritas Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom. Cena świecy małej 5 zł, a dużej 15. zł.

1. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź półgodziny przed każdą mszą św.

1. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Nie ma objazdu chorych i starszych.

1. Z racji epidemii w tym roku nie będzie rekolekcji Adwentowych. Spowiedź adwentowa o drugiej niedzieli Adwentu w tygodniu od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu od godz. 17.00.

1. Od poniedziałku przez cały Adwent codziennie od godz. 17:45 będzie można wysłuchać katechez, które mają nas przegotować do Świąt Bożego Narodzenia.

1. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika       katolickiego „ IDZIEMY”. W tym numerze dodatek w postaci płyty CD z naukami rekolekcyjnymi. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

1. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 29.11.2020 r.

Czytany 1682 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 listopad 2020 15:33