XXVIII Niedziela Zwykła

28 niedziela zwykła 2019

1.      Dziś na mszy św. o godz. 10.00 modlimy się za nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej.

2.      Dziś przypada 19. Dzień Papieski. Trwa zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej racji młodzież ze SP nr 5 przedstawi na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 program nt. św. Jana Pawła II.

3.      Dziś w par. MB Fatimskiej o godz. 16.00 msza św. na zakończenie objawień w Fatimie i procesja na cmentarz w Słodkowie. Szczegóły na plakacie.

4.      W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki za naszych zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.

5.      Tradycyjnie wypominki jednorazowe, czyli wypominki na cmentarzu będą na zmianę przeplatane modlitwą Maryjną – i będą odmawiane wszystkie z kaplicy cmentarza komunalnego. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 11.00, a o godz. 12.00 Msza św. w kaplicy.

6.      W Dzień Zaduszny, tj. 2 listopada o godz. 15.00 wyruszy procesja na wszystkie cmentarze, ale już bez wypominek. Zatrzymamy się przy grobie kapłanów, przy krzyżach i zgodnie z rytuałem będziemy święcić groby polecając zmarłych tam spoczywających.

7.      Również na cmentarzu komunalnym w Słodkowie będą czytane wypominki za naszych bliskich tam spoczywających, które także można zapisać w kancelarii parafialnej.

8.      W piątek o godz. 19.00 w par. MB Fatimskiej Eucharystia Młodych. Jeżeli są osoby chętne, które nie mają jak dojechać prosimy o zapisy u księży.

9.      Organizujemy kolejny wyjazd na mecz do Poznania. Wyjazd 10 listopada. Koszt 50 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli u ks. Łukasza lub w kancelarii.

10. 19 października w MDK w Turku odbędzie się Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących. Szczegóły na plakacie.

11.  Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika: „IDZIEMY”, w którym znajdziemy m.in. artykuł i zdjęcia o poświęceniu szkoły katolickiej przy par. NSPJ. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12.  W przyszłą niedzielę niedziela misyjna. Będziemy modlić się za misjonarki i misjonarzy. Ofiary składane tego dnia na tace będą przeznaczone na misje.

13.  Dziękujemy za ofiary rodzinom z ul. Wyszyńskiego 2, Żwirki i Wigury 7 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 13. X 2019 r.
Czytany 1885 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 październik 2019 15:01