I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu 2019

1.      Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2.      W piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a bezpośrednio po niej rozpocznie się Msza św. i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.      Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„, a w nim znajdziemy m.in. wywiad z ks. abp Grzegorzem Rysiem na temat przygotowania do Wielkanocy, artykuł o żołnierzach, policjantach i strażakach, którzy zginęli na służbie, o klasztorze sióstr Bernardynek z Warty i wiele innych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4.      Od poniedziałku rozpoczną się prace związane z wykonywaniem posadzki granitowej w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy mężczyzn i Rycerzy Kolumba do pomocy w wynoszeniu ławek z kaplicy.

5.      Organizowana jest pielgrzymka do Włoch do grobu św. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii. Program na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej .

6.      Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą dla młodzieży gimnazjalnej, dzieci szkół podstawowych i dla dorosłych od 11 do 13 kwietnia. Szczegółowe programy będą wywieszone i rozdawane w późniejszym terminie.

7.      W sobotę, 16 marca, w godz. 10:30-11:00 odbiór alb komunijnych.

8.      Nowo zawiązująca się Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa przy par. NSPJ w Turku – zaprasza rodziców dzieci klas pierwszych do zapisów do szkoły. Spotkanie z rodzicami w środę 13 marca w kancelarii NSPJ w godz. 17:00-19:00. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

9.      W piątek w naszej parafii o godz. 19:00 kolejna Eucharystia Młodych. Zapraszamy szczególnie młodzież z kl. III GIM i VIII SZKÓŁ PODST. Jest to spotkanie w ramach miesięcznych spotkań formacyjnych.

10.Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 10.03.2019 r.
Czytany 1932 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 marzec 2019 16:00