I Niedziela Adwentu

I niedziela Adwentu 2017

1.     Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter, jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa miedzy ludzi, jest też czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Na mszy św. o godz. 8.oo zostały poświęcone opłatki na nasz stół Wigilijny, które nabywamy w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone na prace związane z wykonywaniem polichromii w naszym kościele. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków po domach. Roraty codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o godz. 7.oo rano. Zachęcamy do udziału w Roratach dzieci, młodzież Gimnazjalną oraz dorosłych. Na roraty wszyscy przychodzimy z lampionami lub świecami, które zapalone zaniesiemy do naszych domów. Dzieci przynoszą podpisane serduszka z wstążeczką do zawieszenia i zapisanym dobrym uczynkiem.

2.     Jutro Uroczystość Odpustowa w naszej parafii, św. Barbary patronki parafii i Górników. Msze św. w odpust o godz. 8.oo, 10.oo, 11.3o suma odpustowa, po południu msze św. o godz.16.oo i 18.oo. nie ma mszy św. o godz.13.oo. Sumę odpustową będzie odprawiał J. E. Ks. Bp. Stanisław Gębicki, a homilię wygłosi Ks. Kanclerz Artur Niemira. Wszystkich serdecznie na sumę zapraszamy a szczególnie Braci Górników wraz z Pocztami Sztandarowymi. W Uroczystość Odpustową pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich bezrobotnych.

3.     Od dziś są rozprowadzane świece Caritas Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom, cena świecy małej 5 zł., a duża 15. zł.

4.     W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny msze św. w naszej parafii o godz. 8.oo, 10.oo, 16.oo i 18.oo, nie ma mszy św. o godz. 11.3o i 13.oo.

5.     Dziś są rozdawane programy Rekolekcji Adwentowych, które będą w naszej parafii od 10 - do 12.XII.Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Rekolekcjonista z Zakonu Ojców Redemptorystów

6.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „ IDZIEMY” , zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.     W czwartek od godz. 17.oo modlitewne czuwania Odnowy w Duch Świętym.

8.     Dziękujemy za ofiary na polichromię od rodziny z Żwirki i Wigury 3, Od Kół Żywego Różańca.

9.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.3.12.2017 r.

Czytany 3627 razy Ostatnio zmieniany sobota, 02 grudzień 2017 23:20