II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ojciec z Zakonu Ojców Redemptorystów, którego witamy w naszej parafii i życzmy aby w naszej wspólnocie czuł się jak najlepiej. Ofiary składane na tacę we wtorek, są przeznaczone na wsparcie Ojców Redemptorystów, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli Słowa Bożego. Dziś są jeszcze rozprowadzane świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świecy 5 zł mała i 15 zł duża.

2. Dziś do puszek są zbierane ofiary na pomoc kościołowi na wschodzie

3. Opłatki na nasz stół wigilijny są w zakrystii kościoła.

4. Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. W czasie rekolekcji wyjątkowo w poniedziałek i we wtorek o godz.16.00.

5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

6. W niedzielę 13 grudnia o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę w rocznicę stanu wojennego, szczegóły na plakatach.

7. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer Przewodnika Katolickiego zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za ofiary na polichromię: rodzinie z Os.W. 10, Sikorskiego, Smorawińskiego.

9. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach Odpustowych  św. Barbary w naszej parafii: Górnikom, Orkiestrze Kopalnianej, Pocztom Sztandarowym, Służbie Liturgicznej, Władzom Samorządowym Miasta Gminy i Powiatu. Dziękujemy Kopalni ADAMÓW za dar ołtarza w postaci obrusów na ołtarz i boczne kredencje.

10. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 06.12.2015r.

Czytany 5943 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 grudzień 2015 15:01