29 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dziś Niedziela Misyjna - ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła. Kazania dziś głosi Ks. Robert ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Klaretynów, po każdej mszy św. będzie można wesprzeć ich prace misyjną.

2.   Dzisiaj także 19 października mija 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana Solidarności. Za jego wstawiennictwem będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny na Mszy św. o godz. 18.00.

3.   W czwartek spotkanie dla III klas Gimnazjalnych wraz z rodzicami na modlitwie Różańcowej o godz. 17.30 i Mszy św. po różańcu.

4.   W kancelarii parafialnej są przyjmowane modlitwy wspominkowe. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych. W tym roku jednorazowe wypominki na cmentarzu będą na zmianę przeplatane modlitwą Maryjną – i będą odmawiane wszystkie z kaplicy cmentarza komunalnego. Rozpoczniemy je o godz. 11.00, o godz. 12.00 będzie Msza św. w kaplicy, a po niej wyruszy procesja na wszystkie cmentarze, ale już bez wypominek. Zatrzymamy się przy grobie kapłanów, przy Krzyżach i zgodnie z rytuałem będziemy święcić groby polecając Bogu zmarłych tam spoczywających.

5.   W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Słodkowie o godz. 10.00 procesja i modlitwy za zmarłych, a o godz. 11.00 Msza św.

6.   Dziś do nabycia kolejny numer „ Przewodnika Katolickiego” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.   Przypominamy o podawanie intencji mszalnych dwa tygodnie przed datą rezerwacji.

8.   W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 zakończenie konkursu rysunkowego dla dzieci i poświęcenie Różańców dla dzieci z klas pierwszokomunijnych.

9.   Dziękujemy za ofiary na polichromię od rodziny z: ul. Smorawińskiego 3,Os. Wyzwolenia 25, Fredry,Wyszyńskiego 10, Asnyka, Wyszyńskiego 4, Obrzębina, Staszica, Nauczycielom i Pracownikom Szk. Podstawowej Nr. 5

10.   Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 19. X. 2014 r.

Czytany 6885 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 październik 2014 19:45