17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W piątek 8 sierpnia, po raz 24 wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy pielgrzymów w kancelarii parafialnej. Spotkanie przed pieszą pielgrzymką w niedzielę 3 sierpnia, po Mszy św. wieczornej. W czasie spotkania przyjmowane będą również zapisy na pielgrzymkę.

2. Zachęcamy wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą wziąć czynnego udziału w pielgrzymce do podjęcia trudu pielgrzymowania duchowego. Istotą pielgrzymki duchowej jest modlitewna łączność z pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę w godzinie Apelu Jasnogórskiego, a także podjęcie przynajmniej jednego ze zobowiązań: codziennej Mszy św. od 8 do 13 sierpnia lub przynajmniej dziesiątka Różańca ofiarowanego w intencjach Pielgrzymów.

3. W kaplicy Matki Bożej znajduje się Księga Pielgrzymów Duchowych, do której można wpisać swoje intencje. Te intencje powierzać będziemy na trasie pielgrzymki w modlitwie Różańcowej i Mszy świętej.

4. Dla pielgrzymów duchowych 13 sierpnia organizowany jest wyjazd do Częstochowy na wejście naszej pielgrzymki. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafii św. Barbary w Turku, Koszt wyjazdu 50 zł. Pielgrzymi Duchowi mogą dołączyć się na ostatnim etapie – około 10 km. – do grupy Zielonej, mogą też dojechać na parking przy Rynku Wieluńskim u stóp Jasnej Góry.

5. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.30.

6. W piątek o godz. 11.oo msza św. w int. Policjantów i pracowników cywilnych z naszej Komendy Powiatowej Policji. Zapraszamy wszystkich Policjantów i pracowników cywilnych wraz z rodzinami, oraz wszystkich parafian na tę mszę św.

7. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Z racji wakacji nie ma objazdu chorych i starszych.

8. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W czwartek przyjdzie do nas piesza pielgrzymka z Witkowa.

10. Na tablicy ogłoszeń jest plakat ze szczegółowym programem Uroczystości przed Odpustem w Galewie. Szczegóły odnośnie pielgrzymki do Galewa i Odpustu będą podane w przyszłą niedzielę.

11. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 27.07.2014r.
Czytany 7282 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 lipiec 2014 21:54