Uroczystość Pierwszej Komunii świętej - Grupa I

Uroczysty dzień Komunii jest największa mą radością.
Jezus żywy w moim sercu
dziś objawił miłość swą.

W niedzielę 4 maja 2014 roku na Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza grupa dzieci naszej wspólnoty parafialnej przeżyła uroczystość  I Komunii Świętej.
To wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Spotkanie z Jezusem w sakramencie pokuty, przyjęcie po raz pierwszy Jezusa do swego serca to przeżycia, które pozostają w pamięci na całe życie.Uroczystą liturgię Mszy św. ofiarowaną za wszystkie dzieci i ich rodziców odprawił w obecności licznie zgromadzonych parafian i gości Proboszcz parafii Ks. Kan. Mirosław Frankowski. W homilii podkreślił wagę tego dnia ukazując dzieciom wielki dar Eucharystii i troski o to, by w ich dziecięcych serduszkach zawsze było miejsce dla Pana Jezusa. Uwrażliwiał też rodziców, że są odpowiedzialni za wiarę swych dzieci i mają tę wiarę nieustannie w nich rozwijać przede wszystkim własnym przykładem i świadectwem. Po uroczystej Eucharystii wszystkie dzieci procesyjnie udały się pod pomnik  Jana Pawła II gdzie złożyły kwiaty i modliły się wspólnie za wstawiennictwem świętego papieża. Dziękujemy ks. Dawidowi , Paniom Katechetkom i Rodzicom za przygotowanie i pomoc w organizacji tego parafialnego święta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Czytany 8498 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 maj 2014 06:42