• poniedziałek, 31 październik 2022 10:05

Obchody Dnia Edukacji Narodowej, 16.10.2022

Msza św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w parafii św. Barbary

1

Tradycją się już stało, że październikowa niedzielna Msza św. w parafii pw. św. Barbary w Turku wpisuje się w uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nie inaczej było i w tym roku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty zgromadzili się w kościele parafialnym, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, którą w ich intencji sprawował ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz. Warto również zaznaczyć obecność pocztu sztandarowego, na którym widnieje postać bł. ks. Dominika Jędrzejewskiego, męczennika II wojny światowej i prefekta w Turkowskiej szkole.

W swojej homilii ks. Frankowski nawiązał do czytania z listu św. Pawła Apostoła do Tymoteusza podkreślając, że jest to słowo skierowane nie tylko do adresata, którym był Tymoteusz, ale do każdego z nas. Homilista zaznaczył, że słowa św. Pawła „głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu” bardzo dobrze wpisują się w obchody Dnia Edukacji Narodowej, ponieważ są one swoistego rodzaju drogowskazem, który nie stracił na aktualności.

W Eucharystii oprócz pracowników oświaty uczestniczyli również uczniowie klas VIII, którzy w uroczystej procesji złożyli swoje deklaracje. Był to moment kiedy młodzież wyraziła chęć szczerego i pobożnego przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania poprzez uczestnictwo w Eucharystiach Młodych dla całego dekanatu i spotkaniach ewangelizacyjnych w mniejszych grupach.
Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 październik 2022 10:09