• poniedziałek, 31 październik 2022 10:05

Obchody Dnia Edukacji Narodowej, 16.10.2022


Msza św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w parafii św. Barbary


1

Tradycją się już stało, że październikowa niedzielna Msza św. w parafii pw. św. Barbary w Turku wpisuje się w uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nie inaczej było i w tym roku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty zgromadzili się w kościele parafialnym, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, którą w ich intencji sprawował ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz. Warto również zaznaczyć obecność pocztu sztandarowego, na którym widnieje postać bł. ks. Dominika Jędrzejewskiego, męczennika II wojny światowej i prefekta w Turkowskiej szkole.

W swojej homilii ks. Frankowski nawiązał do czytania z listu św. Pawła Apostoła do Tymoteusza podkreślając, że jest to słowo skierowane nie tylko do adresata, którym był Tymoteusz, ale do każdego z nas. Homilista zaznaczył, że słowa św. Pawła „głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu” bardzo dobrze wpisują się w obchody Dnia Edukacji Narodowej, ponieważ są one swoistego rodzaju drogowskazem, który nie stracił na aktualności.

W Eucharystii oprócz pracowników oświaty uczestniczyli również uczniowie klas VIII, którzy w uroczystej procesji złożyli swoje deklaracje. Był to moment kiedy młodzież wyraziła chęć szczerego i pobożnego przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania poprzez uczestnictwo w Eucharystiach Młodych dla całego dekanatu i spotkaniach ewangelizacyjnych w mniejszych grupach.
Czytany 351 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 październik 2022 10:09
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452