• środa, 23 kwiecień 2014 00:00

Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego

Włocławek, Wielkanoc 2014 r.

L.dz. 291/2014

Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego

Chrystus Zmartwychwstał!

Przypominamy sobie tę prawdę, bo jest nam nieodzownie potrzebna! Daje nam przecież nadzieję udziału w Jego Zmartwychwstaniu, które śpiewem, procesją i bogatą liturgią Nocy Zmartwychwstania ogłosiliśmy kolejny raz światu!

Nowina przekraczająca ludzką wyobraźnię o pokonaniu przez Chrystusa cierpienia, zdrady, nienawiści, bezprawia i śmierci – jakże jest nam dzisiaj, w 2014 roku, potrzebna! Przed kilku tygodniami widzieliśmy na ekranach telewizorów, jak zwycięża w życiu politycznym kłamstwo, tępa siła, nienasycona zaborczość!

Otóż spróbujmy przed żądzą odwetu i wszystkimi tymi nieprawościami obronić nasze własne serca i umysły! To jest jedyna droga naprawiania świata: wszędzie tu, gdzie jesteśmy, możemy zacząć szerzyć naukę Zmartwychwstałego, zmieniając i uwrażliwiając na dobro własne sumienia! Włączamy się tym samym w ewangelizację świata, odpowiadamy na wołanie, jakie kierowali pod naszym adresem bł. Jan Paweł II, Benedykt XVI, a dziś – Ojciec Święty Franciszek. Zwłaszcza nasz Ukochany Rodak dowodzi, że taka jest droga świętości! Szedł nią konsekwentnie, wytrwale, do końca!

Te Święta pozwalają nam, z całym chrześcijańskim światem, wielbić zmartwychwstałego Pana za Jego Sługi: bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II, za wzór, jaki nam zostawili. Razem ze Świętymi Patronami, wsparci ich możną protekcją, wejdźmy na drogę „do Galilei”, by spotkać Naszego Mistrza!

Życzę Wam, Bracia Kapłani, Kochani Siostry i Bracia, siły i odwagi do życia w przyjaźni z Chrystusem, Ostatecznym Zwycięzcą!

+Wiesław Mering

Biskup Włocławski
Czytany 8102 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 kwiecień 2014 11:26
Więcej w tej kategorii: Nowi święci w Kościele »