• poniedziałek, 23 sierpień 2021 05:41

Pielgrzymi rowerowi już na szlaku ...

Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa już na szlaku

2
W miesiąc sierpień wpisanych jest wiele inicjatyw duszpasterskich kościoła, a wśród nich niewątpliwy prym wiedzie pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jednak pielgrzymka to nie tylko trud związany z drogą przebytą pieszo.

5

W duszpasterstwo pielgrzymkowe wpisują się także pielgrzymki rowerowe. Również w diecezji włocławskiej w tym roku po raz 9 wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.

3

Pielgrzymi swój trud przejechanych kilometrów rozpoczęli 22 sierpnia br. Mszą św. w parafii pw. św. Barbary w Turku, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz, a koncelebrował ks. Piotr Kowalski, kierownik pielgrzymki.

6
W swojej homilii ks. Frankowski nawiązał do trudu, wysiłku i wyrzeczeń związanych z drogą do Jasnogórskiej Pani.

9

Homilista podkreślił przy tym, że to wszystko nie idzie na próżno, tym bardziej, że dla współczesnego człowieka jest to bardzo wyraziste świadectwo przynależności do Chrystusa i wspólnoty jaką jest Kościół.

7

W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyło 23 pielgrzymów, którzy pokonają łącznie 380 km. We wtorek wraz z grupami pieszymi z Sieradza i Zduńskiej Woli wjadą uroczyście na jasnogórskie wały.

8

Czytany 787 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 sierpień 2021 06:08