• środa, 04 sierpień 2021 06:01

Pielgrzymka ministrantów do Włoch

Czasy i sytuacja, w której od dłuższego czasu znajduje się cały świat, a co za tym idzie nie koniecznie sprzyjające warunki do organizowania jakichkolwiek wyjazdów czy pielgrzymek zagranicznych nie przeszkodziły grupie ministrantów z parafii pw. św. Barbary w Turku do odbycia wczasorekolekcji w słonecznej Italii.

2

Wyjazd odbył się dzięki pomocy wielu osób dobrego serca, którzy z serdecznością spoglądają na zaangażowanie liturgicznej służby ołtarza parafii św. Barbary w Turku, której opiekunem jest ks. Łukasz.

3

Pierwszym przystankiem wyjazdu była Wenecja, która przywitała pielgrzymów palącym słońcem. Tego dnia tradycyjną komunikację miejską zastąpiły wodne autobusy, które już same w sobie były nie lada atrakcją i przeżyciem.

1

W Wenecji ministranci zobaczyli przepięknie zdobioną Bazylikę św. Marka, plac św. Marka czy Pałac Dożów.

4

Podczas kolejnych dni grupa młodych pielgrzymów zatrzymała się w Rzymie, aby podziwiać przepiękne zabytki widziane do tej pory jedynie na zdjęciach.

9

Niewątpliwie jednym z największych przeżyć wyjazdu było zwiedzanie Muzeów Watykańskich i zobaczenie na własne oczy Kaplicy Sykstyńskiej.

5

Jednak największe przeżycie duchowe miało miejsce w Bazylice św. Piotra. To właśnie tam przy grobie św. Jana Pawła II ministranci zanurzyli się w głębokiej modlitwie odcinając się od wszechobecnego zgiełku, który znajduje się na ulicach Wiecznego Miasta.

7

Kolejnym przystankiem było znane dziesiątkom tysięcy pielgrzymów miasto św. Franciszka, czyli Asyż. Tam ministranci zobaczyli Bazylikę św. Franciszka oraz Bazylikę Santa Maria degli Agneli, w której znajduje się malutki kościół Porcjunkula.

11

W drodze powrotnej zobaczono także San Marino.

12

Niestety ze względu na nie sprzyjające warunki atmosferyczne nie udało się zwiedzić Wiednia