• środa, 31 marzec 2021 15:20

Święcenie Pokarmów 2021

Poświęcenie Pokarmów 2021

Poświęcenie pokarmów na nasze wielkanocne stoły odbędzie na zewnątrz kościoła.

Prosimy, aby ustawiać się wokół świątyni zachowując odpowiednie odległości.

Rozpoczęcie święcenia od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 17.00.

Na wioskach w świetlicach wiejskich od godz. 10.00 w kolejności: Żuki, Laski, Korytków, Chlebów i Warenka, Obrębizna i Szadowskie Góry, Szadów, Pęcherzew.

Wierni przynoszą pokarmy do poświęcenia i po poświęceniu zabierają je bez zbędnego tłoczenia się. Sołtysów prosimy o pomoc w zorganizowaniu poświęcenia i przestrzegania zasad epidemiologicznych.

Poniżej podajemy również treść modlitwy dla tych osób, które zostaną w domach.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Czytany 1927 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 marzec 2021 15:30