• piątek, 14 grudzień 2018 07:48

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dniu wczorajszym, tj. 13 grudnia przypadała 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W parafii pw. św. Barbary w Turku rok rocznie odbywa się modlitwa w intencji ofiar stanu wojennego oraz Msza św. w intencji Ojczyzny.

DSC0227

Tegoroczne uroczystości zwyczajem lat ubiegłych rozpoczęły się na tureckim rynku, gdzie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Turku, wśród których wielu dobrze pamięta tamten dzień przeszło w marszu pod kościół pw. św. Barbary, aby złożyć kwiaty przy pomnikach św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności. Organizatorem całości uroczystości jest NSZZ „Solidarność” Zarząd Regionu Konin – oddział w Turku.

DSC0204

Punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię ks. Waldemar Kowal, miejscowy wikariusz.

DSC0238

Na samym początku wszystkich przybyłych na Mszę św. i uczestniczących w marszu przywitał ks. kan. Mirosław Frankowski. Ks. Frankowski wyraził swoją wdzięczność i radość z tego, że od wielu lat w parafii, w której jest proboszczem odbywają się modlitewne spotkania upamiętniające tamte bolesne i dla wielu trudne dni.

DSC0213

W swojej homilii ks. Kowal nawiązywał do wydarzeń, które miały miejsce 37 lat temu podkreślając przy tym i jednocześnie apelując, żeby każdy z nas był człowiekiem niosącym w sobie światło pokoju, a nie rozłamu i niezgody.
Czytany 1140 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 grudzień 2018 07:59