• niedziela, 13 marzec 2016 00:00

Wycieczki Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego Caritas

Biuro Piegrzymkowo-Turystyczne Caritas we Włocławku organizuje następujące wycieczki:

1) WIEDEŃ i BRATYSŁAWA - długi weekend majowy
Termin: 30 kwietnia - 03 maja 2016r.
CENA: 790 PLN + 50 EUR
1 DZIEŃ
Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejście graniczne w Świecku. Przejazd do BERLINA: Aleja Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldtów, kościołem św. Jadwigi i Operą Państwową, czas wolny na słynnym Placu Poczdamskim. Obiado-kolacja** i nocleg w Berlinie.
2 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do POCZDAMU: ogrody zespołu pałacowego Sanssouci z Pałacem Nowym, oranżerią, belwederem, chińską herbaciarnią. Następnie pałac Cecilienhof, gdzie podpisywano Układ Poczdamski, rosyjska kolonia Aleksandrowka i spacer po Dzielnicy Holenderskiej z antykwariatami, kawiarniami. Powrót do Berlina na obiado-kolację** i nocleg.
3 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie BERLINA: Reichstag (panorama miasta z kopuły parlamentu Niemiec), Kolumna Zwycięstwa w Parku Tiergarten, Brama Brandenburska, Muzeum Holokaustu, Gendarmenmarkt z protestanckimi katedrami niemiecką i francuską. Rejs statkiem po Szprewie, Mur Berliński. Obiado-kolacja** i nocleg w Berlinie.
4 DZIEŃ
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie BERLINA: Muzeum Pergamońskie z babilońską bramą Isztar i pałacami pustynnymi. Katedra protestancka z grobami władców z dynastii Hohenzolernów i dzielnica św. Mikołaja nad Szprewą. Czas wolny na Alexanderplatz. Powrót do Polski. Przejście graniczne w Świecku. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

2) BERLIN - POCZDAM w długi weekend majowy
Termin: 30 kwietnia - 03 maja 2016r.
CENA: 680 PLN + 50 EUR
1 DZIEŃ