Kościół domowy

Przy parafii św. Barbary w ramach duszpasterstwa rodzin aktywnie działają 2 Kręgi Domowego Kościoła - Ruchu "Światło-Życie". Jest to religijny ruch świeckich w kościele i skupia on małżeństwa żyjące w związku sakramentalnym. Jego celem jest propagowanie chrześcijańskiej drogi w życiu codziennym, czytanie i rozważanie Pisma świętego, wspólna modlitwa oraz dążenie do pełnej dojrzałości chrześcijańskiej. Jednocześnie pomaga rodzinie, by stała się żywą komórką parafii a przekazując wiarę następnym pokoleniom przyczynia się do jej wzrostu.        
Małżeństwa Domowego Kościoła ukazują piękno i świętość miłości małżeńskiej, a także upowszechniają duchowość małżeńską czyli wspólną drogę męża i żony do Boga. Aktualnie skupiają one jedenaście rodzin z terenu parafii na których czele stoi para animatorska. Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Obecnym opiekunem tych rodzin jest ks. Konrad Dreszler. Oficjalna strona internetowa Kościoła Domowego w Polsce dostępna jest tutaj.

Czytany 8480 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 sierpień 2018 15:08
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452