• piątek, 11 sierpień 2023 15:21

XXXIII Piesza Pielgrzymka z Turku na Jasną Górę, 08.08.2023

Bp Krzysztof Wętkowski do pielgrzymów w Turku:
Niech czas waszego pielgrzymowania będzie czasem ewangelizacji dzisiejszego świata

„Idziecie pod szczególnym hasłem, które dobrze oddaje moment 900 lat życia naszej diecezji – Wierzę w Kościół Chrystusowy” tymi słowami zwrócił się do pielgrzymów z Turku i Konina ks. bp Krzysztof Wętkowski, który 8 sierpnia w parafii pw. św. Barbary w Turku sprawował uroczystą Eucharystię na rozpoczęcie 33 Pieszej Pielgrzymki Tureckiej na Jasną Górę. Homilię wygłosił również biskup Wętkowski.

3

            Rozpoczynając swoje słowo Ksiądz Biskup nawiązał do osoby św. Dominika, który w dziele ewangelizacji we współczesnych sobie czasach podkreślał jak ważne jest dobre rozumienie słowa Bożego, solidna katecheza i życie ewangeliczne.

15

W dalszej części homilista nawiązał do liturgii słowa podkreślając jak różne są zachowania bohaterów biblijnych w odniesieniu do Pana Boga i drugiej osoby, a także jak myślenie Pana Boga często różni się od naszego ludzkiego myślenia.

6

Ksiądz Biskup jako przykład podał postać Mojżesza z pierwszego czytania i jego relacji z najbliższymi, którzy przejawiają zazdrość odnośnie jego relacji z Panem Bogiem zaznaczając przy tym, jak zdumiewająca jest postawa Mojżesza, w którym nie rodzą się żadne pretensje tylko troszczy się o dobro wspólnoty.

1

Kończąc swoje zamyślenia homilista życzył pielgrzymom, aby pogłębiali swoją wiarę, swoje miejsce we wspólnocie Kościoła i swoją przyjaźń z Chrystusem.

12

Przed końcowym błogosławieństwem wyrazy wdzięczności w imieniu pielgrzymów skierował do Księdza Biskupa ks. Konrad Dreszler, kierownik pielgrzymki tureckiej.

2

W tym roku w Pielgrzymką Turecką idzie około 220 pielgrzymów co jest w odniesieniu do lat poprzednich liczbą rekordową.

4
           
Czytany 1022 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 sierpień 2023 06:40
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452