• piątek, 11 sierpień 2023 15:19

Święto Policji, 26.07.2023


Uroczyste obchody Święta Policji w parafii św. Barbary
Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego w kościele pw. św. Barbary w Turku rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Policji. Ksiądz biskup wygłosił również okolicznościową homilię.

3

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa wraz z ks. kan. Mirosławem Frankowskim, miejscowym proboszczem i zarazem kapelanem Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz przedstawiciele służb mundurowych z zastępcą Komendanta Głównego Policji. Całość uroczystości uświetniła swoją obecnością Kompania Reprezentacyjna Stołecznej Policji z Warszawy.

11

W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że podczas obchodów uroczystości Święta Policji wchodzimy w bardzo ważną przestrzeń każdego człowieka jaką jest bezpieczeństwo i wskazówką jest tutaj nauczanie Pana Jezusa odnośnie relacji co do drugiego człowieka.

4

Homilista powiedział, że „pokazany jest w Ewangelii pewien ideał do którego mamy dążyć, ale także pokazana jest cała złożoność sytuacji dotycząca człowieka żyjącego w takim świecie jakim on jest, a ten świat tutaj dopóki Pan nie powróci nie będzie światem idealnym.

5

W tym znaczeniu potrzeba zawsze tych, którzy będą troszczyć się o bezpieczeństwo innych; o ich życie, o ich zdrowie, a także o ich dobra materialne.”

10

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup wraz z przedstawicielami Policji złożyli okolicznościowe kwiaty przed tablicą upamiętniająco 100-lecie Policji.

19

Dalszy przebieg uroczystości miał miejsce w odnowionej Komendzie Policji Powiatowej w Turku, której poświęcenia dokonał ksiądz biskup.

6
Czytany 274 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 sierpień 2023 15:20
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452