• piątek, 24 kwiecień 2020 09:26

Ważne informacje - I Komunia św., kancelaria, spowiedź, Msza św.

OGŁOSZENIA!

Drodzy Państwo!

Często, gdy dzwonicie do naszej kancelarii parafialnej, to pojawiają się co jakiś czas takie same pytanie.

Dlatego poniżej znajdują się odpowiedzi na pytania, które Was ostatnimi czasy interesują.


1. Czy kancelaria parafialna jest czynna normalnie?

Tak, kancelaria parafialna czynna jest w normalnych godzinach urzędowania, tj. od poniedziałku do piątku rano 7.00-8.00, po południu 16.00-18.00, w soboty od 8.00 do 10.00. Wiele spraw można załatwić telefonicznie, dlatego telefon kancelaryjny czynny jest przez cały dzień. W wyjątkowych sytuacjach lub gdy nie możemy przyjść w godzinach urzędowania kancelarii prosimy dzwonić wcześniej pod numet telefonu: 571-417-6512. Czy istnieje możliwości I Komunii św. indywidualnej? Jeżeli tak, to w jaki sposób się to odbywa?

Tak, istnieje możliwość przyjęcia przez dziecko I Komunii św. indywidualnej. Jeżeli jesteście Państwo zdecydowani, to  trzeba przyjść do kancelarii parafialnej w celu umówienia terminu i godziny. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza parafią św. Barbary w Turku, to potrzebny jest akt chrztu. W kościele na chwilę obecną może przebywać 80 osób. Podkreślamy, że nie ma możliwościa organizowania Komunii św. łączonych, tzn. np. dwoje czy troje dzieci na jednej Mszy św. Jeżeli chodzi o termin i godzinę, to zależy od Państwa. Zaznaczamy, że zgłaszają się już rodzice w związku z I Komunią św. indywidualną swojego dziecka. Dlatego może się zdarzyć, że dany termin lub godzina będą zajęte. Po więcej informacji można dzwonić pod numer telefonu: 571-417-651


3. W jakim terminie odbędzie się I Komunia św. organizowana dla całych grup?

I Komunia św. w roku 2020 odbędzie się w terminach 05 i 12 września. Szczególy w osobnym artykule.


4. Czy istnieje możliwość ochrzczenia dziecka?

Tak, istnieje taka możliwość. Obrzęd chrztu św. odbywa się poza Mszą św. Termin jak i godzinę należy uzgodnić w kancelarii parafialnej prznosząc jednocześnie wymagane dokumenty, tj. akt urodzenia dziecka i zaświadczenia od chrzestnych, jeżeli są z poza naszej parafiii. Podczas chrztu, tak samo jak podczas każdej celebracji liturgicznej może na chwilę obecną przebywać 80 osób.


5. Czy podczas Mszy św. czy adoracji trzeba mieć zakryte usta i nos?

Tak, podczak każdej Mszy św., adoracji, czy po prostu wizyty w kościele musimy mieć zakryte usta i nos. Usta odkrywamy tylko wtedy, gdy przystępujemy do Komunii św. pamiętając przy tym o środkach ostrożności, tzn. nie dotykamy rękoma zewnętrznej strony maseczki lub innej formy ochronnej.


6. Czy istnieje możliwość spowiedzi?

Tak, istnieje możliwość spowiedzi. Spowiadamy codziennie od godz. 17.00-18.00. Wtedy też ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu (oprócz piątku i niedzieli). Ponadto spowiadamy rano przed każdą Mszą św. Tak samo w niedziele - spowiedź przed każdą Mszą św.

IMG 1024

IMG 1026
Czytany 3770 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 sierpień 2020 06:12
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452