• niedziela, 04 wrzesień 2016 10:48

Parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory - DOŻYNKI 2016

Koniec sierpnia jest dla rolnika czasem zakończenia prac związanych ze żniwami. W wielu miejscowościach i parafiach uroczyście dziekuje sie Panu Bogu za tegoroczne plony, a w modlitwie prosi, by nigdy nikomu nie zabrakło codziennego chleba. Również w naszej parafii w niedzielę 28 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11.30 składaliśmy uroczyste dziękczynienie. Uroczystościom przewodniczył gospodarz parafii Ks. Proboszcz Kanonik Mirosław Frankowski. Po uroczystym poświęceniu wieńców dożynkowych na placu przed kościołem w uroczystej procesji wnieśliśmy owoce ludzkiej pracy do świątyni, by tu dziękować Bogu za wszystko co dzięki Jego dobroci i ciężkiej pracy człowieka otrzymaliśmy. Wszyscy podziwialiśmy kunszt pracy tych wszystkich, którzy wykonali przepiękne wieńcedożynkowe. Dziękujemy mieszkańcom Chlebowa, Korytkowa, Obrębizny, Szadowa, Pęcherzewa, Żuk, Lasek i Warenki za wykonanie przepięknych i bogatych w treść wieńców dożynkowych oraz za ofiarę na dalsze prace związane z wykonaywaniem polichromii w naszej świątyni.
Czytany 3831 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 listopad 2016 22:28
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452