• niedziela, 24 lipiec 2016 20:20

OFERTY BIURA TURYSTYCZNO-PIELGRZYMKOWEGO CARITAS

indeksindeks2


Włochy - Watykan
Pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II w Roku Miłosierdzia
8 dni
TERMIN: 03 – 10.09.2016 r.
CENA: 1850 PLN
1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejście graniczne w Boboszowie. Przejazd przez Czechy i Austrię na obiado-kolację i nocleg k/Tarvisio.
2 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do WENECJI: przepłynięcie tramwajem wodnym do placyku św. Marka, zwiedzanie bazyliki św. Marka, z zewnątrz Most Westchnień i Pałac Dożów. Następnie przejazd do PADWY: zwiedzanie bazyliki św. Antoniego z grobem Świętego. Obiado-kolacja i nocleg k/Padwy.
3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do ASYŻU: bazylika św. Franciszka (zwiedzanie kościoła górnego i dolnego oraz grobu Świętego z przewodnikiem-franciszkaninem), spacer przez średniowieczny Asyż przez Plac Comune do bazyliki św. Klary; zwiedzanie bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Obiado-kolacja i nocleg k/ Rzymu.
4 DZIEŃ
Po śniadaniu RZYM i WATYKAN: przejście szlakiem pielgrzymkowym od Zamku Anioła przez via della Conciliazione i Bramę Świętą do Bazyliki św. Piotra. Zwiedzanie bazyliki św. Piotra – największego kościoła na świecie. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Następnie: Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, Forum Romanum i Koloseum (z zewnątrz). Zwiedzanie z przewodnikiem bazyliki Santa Maria Maggiore. Spacer po barokowym Rzymie, m.in. Plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu.
5 DZIEŃ
Po śniadaniu audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka. Czas wolny. Bazylika św. Pawła za Murami. Po południu przejazd na MONTE CASSINO: cmentarz żołnierzy polskich II Korpusu poległych podczas bitwy oraz opactwo św. Benedykta. Obiado-kolacja i nocleg k/Neapolu.
6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd na PŁW. GARGANO do SAN GIOVANNI ROTONDO: grób świętego Ojca Pio, bazyliki. Następnie MANOPPELLO: chusta z wizerunkiem Chrystusa. Obiado-kolacja i nocleg k/Pescary.
7 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Maryjnego w LORETO: bazylika i cmentarz żołnierzy polskich. Obiado-kolacja i nocleg k/Tarvisio.
WENECJA * PADWA * ASYŻ * RZYM * WATYKAN * MONTE CASSINO * SAN GIOVANNI ROTONDO * MANOPPELLO * LORETO
8 DZIEŃ
Po śniadaniu powrót do Polski. Przejście graniczne w Boboszowie. Przyjazd wg rozkładu jazdy.
CENA OBEJMUJE:
 7 noclegów w hotelach 4* i 3* w pokojach 2-osobowych,
7 śniadań wzmocnionych (pieczywo, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 7 obiado-kolacji 3-daniowych,
autokar z klimatyzacją, barkiem, video, WC,
ubezpieczenie NNW, KL, bagażu,
opiekę pilota.
CENA NIE OBEJMUJE:

napojów do obiado-kolacji,
biletów wstępu, autostrad, vaporetto w Wenecji, płatnych wjazdów do zwiedzanych miast, zestawu słuchawkowego na cały pobyt, przewodników w Wenecji, Rzymie i Asyżu oraz pozostałych kosztów realizacji programu – dodatkowo 140 EUR. Kwota nie podlega rozliczeniu.
Ewentualna dopłata do pokoju 1-os. – 105 EUR.
Zniżka dla Stałych Klientów (po raz czwarty z BP-T „CARITAS”) – 70 PLN.
Przy zapisie Klient wpłaca I ratę w kwocie 500 PLN. Na 45 dni przed wyjazdem wpłata II raty 1350 PLN. Część dewizową kosztów Klient uiszcza pilotowi grupy podczas podróży.

ZAPRASZAMY

LITWA oraz Sanktuaria w Wigrach i Sokółce z rejsem po Kanale Augustowskim w Roku Miłosierdzia
4 dni
PROGRAM
1 DZIEŃ – poniedziałek 12.09.2016
Wyjazd o godz. 2:40 z Turku (kościół św. Barbary), o 3:00 z Tokar (kościół św. Andrzeja Apostoła), o 3:45 ze Skęczniewa (kościół Świętej Trójcy) i 4:05 z Boleszczyna (kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła). Przejazd do AUGUSTOWA: rejs statkiem po KANALE AUGUSTOWSKIM, podczas którego zobaczymy Sanktuarium Maryjne w STUDZIENICZNEJ (z zewnątrz). Obiad. Przejazd do pokamedulskiego zespołu klasztornego nad jeziorem WIGRY (Msza św.). Przejazd na obiado-kolację i nocleg do Kowna.
2 DZIEŃ – wtorek 13.09.2016
Po śniadaniu zwiedzanie KOWNA: spacer po Starówce - m.in. ratusz, kamienica Perkuna, zamek. Dalej GÓRA KRZYŻY koło Szawli – symbol walki o wiarę (Msza św.) oraz „Żmudzka Częstochowa” – SZYDŁÓW (kaplica Objawień). Przejazd na obiado-kolację i nocleg do Wilna.
3 DZIEŃ – środa 14.09.2016
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie WILNA Miasta Miłosierdzia: kaplica Matki Bożej Ostrobramskiej (Msza św.), klasztor Bazylianów: cela Konrada, Zakątek Gotycki, kościół św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z obrazem „Jezu ufam Tobie” namalowanym wg wskazań siostry Faustyny, Uniwersytet Wileński, pomnik i Muzeum- mieszkanie Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, Góra Trzech Krzyży – panorama Wilna, katedra pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa. Obiado-kolacja i nocleg w Wilnie.
4 DZIEŃ – czwartek 15.09.2016
Po śniadaniu kościół śś. Piotra i Pawła na Antokolu oraz cmentarz na Rossie z grobami sławnych Polaków. Przejazd do SOKÓŁKI: Sanktuarium Eucharystyczne w kościele św. Antoniego (Msza św.). Powrót do Polski. Przyjazd do Boleszczyna (ok. godz. 23:25), Skęczniewa (ok. godz. 23:40) i Tokar (ok. godz. 23:55) oraz Turku (ok. godz. 00:20).
Trasa:
KANAŁ AUGUSTOWSKI * WIGRY * KOWNO * GÓRA KRZYŻY * SZYDŁÓW * WILNO * SOKÓŁKA
TERMIN: 12 – 15.09.2016r.
CENA: 400 PLN + 100 EUR
Przy zapisie Klient wpłaca 400 PLN (w siedzibie Biura lub na konto bankowe podane w Umowie-Zgłoszeniu-). Część dewizową kosztów Klient uiszcza pilotowi grupy po przekroczeniu granicy polskiej.
CENA OBEJMUJE:
3 noclegi w hotelach 3* w pok. 2- osobowych z łazienkami,
3 śniadania, 3 obiado-kolacje (3-daniowe) i 1 obiad (2-daniowy),
autokar z klimatyzacją, barkiem, video, WC,
ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
opiekę księdza i pilota.
CENA NIE OBEJMUJE:
napojów do obiado-kolacji,
biletów wstępu: Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza i kościół św. Piotra i Pawła, przewodnicy w Wilnie, Kownie, Szydłowie i Górze Krzyży oraz 2 rejsy po Kanale Augustowskim – ok. 35 EUR.
Z A P R A S Z A M Y

Czytany 3547 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 listopad 2016 22:27
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452