Aktualności z życia Parafii
22 lutego br., kiedy w Kościele przeżywane jest święto Katedry Świętego Piotra w parafii pw. św. Barbary w Turku miało miejsce spotkanie modlitewne, któremu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Na wspólnej modlitwie spotkali się księża posługujący na co dzień w dekanacie tureckim oraz zaproszeni gości, wśród których znaleźli się: ks. prał. Artur Niemira, Kanclerz Kurii Włocławskiej, ks. prał. Janusz Bartczak, dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej, ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz i kustosz Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli…
Turek: obchody Tygodnia Ekumenicznego w parafii pw. św. Barbary 24 stycznia br., we wspomnienie św. Franciszka Salezego, w parafii pw. św. Barbary w Turku odbyło się tradycyjne coroczne spotkanie ekumeniczne z racji trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralnym punktem obchodów była Eucharystia, którą sprawował ks. bp Wiesław Mering. Ponadto do wspólnej modlitwy w turkowskiej parafii włączyli się: ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku, ks. prał. Grzegorz Karolak, referent diecezjalny ds. ekumenizmu, ks. prał. Marek Kasik, dziekan…
Barbórka i odpust parafii św. Barbary w Turku 04 grudnia br. parafia pw. św. Barbary w Turku przeżywała coroczną uroczystość odpustową, która stała się okazją do wzmożonej modlitwy w intencji górników, ich rodzin oraz osób zmagających się z bezrobociem. W tegoroczne świętowanie wpisała się również 30. rocznica utworzenia parafii. Z tej okazji ks. bp Wiesław Mering przesłał list skierowany do braci górników, którzy ochoczo i zapałem włączali się w budowę świątyni parafialnej, której patronuje św. Barbara. Głównym celebransem tegorocznych uroczystości…
W nocy z piątku na sobotę powrócił do Domu Ojca ks. bp senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski. Ksiądz biskup przeżył 92 lata, w tym 66 lat w Chrystusowym kapłaństwie, a przez 11 lat pełnił posługę biskupią. Do naszej parafii przyjeżdżał jako szafarz sakramentu bierzmowania oraz wielokrotnie ubogacał swoją osobą liczne wydarzenia liturgiczne. Widzialnym znakiem jest kamień węgielny przywieziony przez Księdza Biskupa z góry Synaj, a który znajduje się po prawej stronie prezbiterium pod tablicami z dekalogiem.W związku ze śmiercią ks.…
Strona 1 z 6
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452