Aktualności z życia Parafii
Uroczystości Barbórkowe w parafii św. Barbary 04 grudnia wspólnota parafialna pw. św. Barbary w Turku przeżywała doroczną uroczystość odpustową, której przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. bp Krzysztof Wętkowski. Dla lokalnej wspólnoty parafialnej oprócz radości z przeżywania odpustu było włącznie do liturgicznej służby ołtarza 13 kandydatów, którzy przez szereg spotkań przegotowywali się do tego wyjątkowego dnia. Mszę św. koncelebrowali m.in. ks. prał. Artur Niemira, kanclerz kurii, ks. prał. Marek Kasik, dziekan turecki i ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz i…
Chwalcie łąki umajone, Góry, doliny zielone, Chwalcie cieniste gaiki, Źródła i kręte strumyki. Mamy piękny Maryjny miesiąc maj ...Co roku w większej lub mniejszej liczbie osób spotykaliśmy się przy kapliczkach, które znajdują się blisko miejsc naszego zamieszkania i śpiewaliśmy litanię do Matki Bożej. Dziś, chcemy Wam drodzy pokazać kapliczki, które znajdują się na terenie parafii pw. św. Barbary w Turku.Zdjęcia przedstawiają kapliczki z Obrębizny, Szadowa, Pęcherzewa, Chlebowa,Korytkowa, Lasek i Żuk (podane wg umieszczonych zdjęć).
Poniżej przedstawiamy terminarz I Komunii św. 2020 w parafii pw. św. Barbary w Turku.05 września 2020Klasa III A - godz. 10.00Klasa III B - godz. 11.30Klasa III C - godz. 13.00Klasa III D - godz. 14.3012 września 2020Klasa III E - godz. 10.00Klasa III F - godz. 11.30Szkoła Podstawowa Żuki - godz. 13.00Szkoła Podstawowa Chlebów - godz. 14.30
OGŁOSZENIA!Drodzy Państwo! Często, gdy dzwonicie do naszej kancelarii parafialnej, to pojawiają się co jakiś czas takie same pytanie.Dlatego poniżej znajdują się odpowiedzi na pytania, które Was ostatnimi czasy interesują.1. Czy kancelaria parafialna jest czynna normalnie?Tak, kancelaria parafialna czynna jest w normalnych godzinach urzędowania, tj. od poniedziałku do piątku rano 7.00-8.00, po południu 16.00-18.00, w soboty od 8.00 do 10.00. Wiele spraw można załatwić telefonicznie, dlatego telefon kancelaryjny czynny jest przez cały dzień. W wyjątkowych sytuacjach lub gdy nie możemy przyjść…
Strona 1 z 9
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452