Aktualności z życia Parafii
Triduum Paschalne 2023 Za nami najważniejsze dni w kalendarzu liturgicznym w ciągu roku. Wspólnie przeżywaliśmy czas Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy do galerii, aby jeszcze raz z perpsektywy aparatu przeżyć ten wyjątkowy czas. Poniżej przykładowe zdjęcia. Więcej w galerii.  
Uroczystości Barbórkowe w parafii św. Barbary 04 grudnia wspólnota parafialna pw. św. Barbary w Turku przeżywała doroczną uroczystość odpustową, której przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. bp Krzysztof Wętkowski. Dla lokalnej wspólnoty parafialnej oprócz radości z przeżywania odpustu było włącznie do liturgicznej służby ołtarza 13 kandydatów, którzy przez szereg spotkań przegotowywali się do tego wyjątkowego dnia. Mszę św. koncelebrowali m.in. ks. prał. Artur Niemira, kanclerz kurii, ks. prał. Marek Kasik, dziekan turecki i ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz i…
Chwalcie łąki umajone, Góry, doliny zielone, Chwalcie cieniste gaiki, Źródła i kręte strumyki. Mamy piękny Maryjny miesiąc maj ...Co roku w większej lub mniejszej liczbie osób spotykaliśmy się przy kapliczkach, które znajdują się blisko miejsc naszego zamieszkania i śpiewaliśmy litanię do Matki Bożej. Dziś, chcemy Wam drodzy pokazać kapliczki, które znajdują się na terenie parafii pw. św. Barbary w Turku.Zdjęcia przedstawiają kapliczki z Obrębizny, Szadowa, Pęcherzewa, Chlebowa,Korytkowa, Lasek i Żuk (podane wg umieszczonych zdjęć).
Poniżej przedstawiamy terminarz I Komunii św. 2020 w parafii pw. św. Barbary w Turku.05 września 2020Klasa III A - godz. 10.00Klasa III B - godz. 11.30Klasa III C - godz. 13.00Klasa III D - godz. 14.3012 września 2020Klasa III E - godz. 10.00Klasa III F - godz. 11.30Szkoła Podstawowa Żuki - godz. 13.00Szkoła Podstawowa Chlebów - godz. 14.30
Strona 1 z 10
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452