Trójcy Świętej


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2019

  1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

  1. W tym tygodniu, w czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - w polskiej tradycji uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tego dnia o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 oraz msza św. wieczorna ze względu na procesję o godz. 19.00. Nie ma mszy św. o godz. 13.00. Po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna. Trasa procesji jak w latach poprzednich tj.: przez parking do ul. Osiedlowej wzdłuż bloków Os. Wyzwolenia 10, 9, 8, do Szkoły Nr 5 miedzy blokami 3 i 4 wzdłuż bloków O.W. 3, 2, 1 do ul. Kard. Wyszyńskiego.

  1. Ołtarze:
                                       I - O.W. 10                        
                     II – przy kapliczce M.B. Fatimskiej
                  III – blok P.O.W. 6
                      IV– Kard. Wyszyńskiego 2

  1. Prosimy mieszkańców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy. Brzozy będą przywiezione w środę popołudniu. Prosimy o udział w procesji Bożego Ciała asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Druhów Strażaków, Braci Górników, dzieci pierwszokomunijne oraz grupy modlitewne. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania na procesji.

  1. Dziś do puszek są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała.

  1. Do nabycia jest kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  1. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy z naszej parafii do parafii N.S.P.J. Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcamy grupy modlitewne i całe rodziny do włączenia się w marszu. Przed kościołem rozdawane będą balony i flagi. Zakończenie piknikiem z ogniskiem i lodami w ogrodach NSPJ.

  1. W minionym tygodniu zostały zamontowane boczne drzwi, a od poniedziałku rozpoczną się prace przy wykonywaniu polichromii zewnętrznej wokół witraża św. Barbary oraz będą montowane drzwi główne.

  1. W środę przypada 50 rocznica święceń kapłańskich ks. bp. Stanisława Gębickiego. Natomiast w piątek dzień imienin ks. bp. Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księżach biskupach naszej diecezji.

  1. Dziękujemy za ofiarę od rodz. O.W. 9 i ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

           Turek, dn. 16.06.2019 r.
Czytany 384 razy Ostatnio zmieniany sobota, 15 czerwiec 2019 07:08
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452